Hlavní navigace

Tenisový Roland Garros na Eurosportu 3D v digitální kabelovce UPC

16. 5. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
16. 5. 2011

Stereoskopické přenosy tenisového turnaje Roland Garros nabídne placený sportovní kanál Eurosport také prostřednictvím digitální kabelové televize UPCČeské republice. Přenosy na televizní stanici Eurosport začnou 22. května a skončí 5. června. Sledovat je bude moci přibližně 50 tisíc českých domácností z řad zákazníků UPC, které využívají firemní HD-PVR a HD boxy, sdělil mluvčí české UPC František Malina.

K TÉMATU: UPC si vyzkoušela první 3D přenos, chce práva na fotbalový šampionát

Možnost sledovat 3D přenosy na Eurosportu budou mít i další tisíce zákazníků UPC, kteří mají televizory opatřené CA moduly. Všichni ovšem musí mít k dispozici 3D televizní přijímače, upozornil Malina. Patnáct dní živého televizního vysílání ve 3D formátu znovu potvrzuje technické možnosti broadbandové sítě UPC. Zákazníci naší digitální televize jsou pravidelně první, kteří se v České republice se mohou těšit z výhod, jež nabízí vývoj v oblasti technologií a multimédií. A věřím, že tomu tak bude i v budoucnu, prohlásil generální ředitel UPC Česká republika Václav Bartoň.

ČTĚTE TAKÉ: UPC nabízí v televizi HD+ nové, unikátní 3D pořady české produkce

Firma nedávno nabídla ve spolupráci se sportovním kanálem Sport 2 fotbalový 3D přenos zápasu mezi Realem Madrid a FC Barcelonou. Samotná technická kvalita ovšem divákovi nestačí – musí jít ruku v ruce s nabídkou atraktivních programů. A ta je nejširší právě u digitální televize UPC, míní Bartoň, který tak nepřímo narazil na dravou konkurenci v podobě firmy Rio Media, jež se prosazuje svojí optickou sítí až do domácností.

NAPSALI JSME: Real Madrid – FC Barcelona v 3D verzi na Sportu 2 v kabelovce UPC

Vysílání tohoto turnaje ve 3D formátu nabízí Eurosport již druhým rokem a jsem velmi rád, že i čeští a slovenští diváci budou mít letos možnost si tento úžasný zážitek vychutnat. Až netušeně vynikne dynamika hry, energie úderů, proměny pohybu aktérů zápasů i jejich gesta. Divák je do sportovního děje doslova vtažen. Jsem si jist, že zákazníci digitální televize UPC si s Eurosportem a Roland Garros ve 3D přijdou rozhodně na své, prohlásil zástupce Eurosportu pro Českou republiku Ondřej Větrovský.

K VĚCI: Tenisový Roland Garros poběží v 3D verzi živě na Eurosportu HD

KL23 hlasovani

Za příjem Eurosportu 3D nemusí zákazníci digitální kabelové televize UPC platit žádný speciální příplatek. Stanice bude dostupná na pozici „rezerva HD“ na kanálu 101 (při továrním nastavení kabelového set-top-boxu nebo digitálního televizoru s CA modulem). Vysílání ve formátu 3D začíná vždy v 9.00 středo­evropského času a končí okolo 22 hodiny. Komentář je v angličtině. Vysílání může být sledováno na všech typech 3D televizorů, a to jak s aktivními, tak pasivními 3D brýlemi, doplnil mluvčí UPC.

Eurosport nabídne přenosy z Roland Garrosu také v klasické podobě ve standardním a vysokém (HD) rozlišení obrazu pro diváky, kteří nemají možnost sledovat jejich 3D verzi. Loni bylo možné tyto přenosy sledovat pouze ve vybraných prodejnách televizní techniky v České republice na 3D televizorech Panasonic v rámci reklamní kampaně na tyto přijímače.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).