Hlavní navigace

Tenisový Roland Garros na Eurosportu 3D v digitální kabelovce UPC

Sdílet

Stereoskopické přenosy tenisového turnaje Roland Garros nabídne placený sportovní kanál Eurosport také prostřednictvím digitální kabelové televize UPCČeské republice. Přenosy na televizní stanici Eurosport začnou 22. května a skončí 5. června. Sledovat je bude moci přibližně 50 tisíc českých domácností z řad zákazníků UPC, které využívají firemní HD-PVR a HD boxy, sdělil mluvčí české UPC František Malina.

K TÉMATU: UPC si vyzkoušela první 3D přenos, chce práva na fotbalový šampionát

Možnost sledovat 3D přenosy na Eurosportu budou mít i další tisíce zákazníků UPC, kteří mají televizory opatřené CA moduly. Všichni ovšem musí mít k dispozici 3D televizní přijímače, upozornil Malina. Patnáct dní živého televizního vysílání ve 3D formátu znovu potvrzuje technické možnosti broadbandové sítě UPC. Zákazníci naší digitální televize jsou pravidelně první, kteří se v České republice se mohou těšit z výhod, jež nabízí vývoj v oblasti technologií a multimédií. A věřím, že tomu tak bude i v budoucnu, prohlásil generální ředitel UPC Česká republika Václav Bartoň.

ČTĚTE TAKÉ: UPC nabízí v televizi HD+ nové, unikátní 3D pořady české produkce

Firma nedávno nabídla ve spolupráci se sportovním kanálem Sport 2 fotbalový 3D přenos zápasu mezi Realem Madrid a FC Barcelonou. Samotná technická kvalita ovšem divákovi nestačí – musí jít ruku v ruce s nabídkou atraktivních programů. A ta je nejširší právě u digitální televize UPC, míní Bartoň, který tak nepřímo narazil na dravou konkurenci v podobě firmy Rio Media, jež se prosazuje svojí optickou sítí až do domácností.

NAPSALI JSME: Real Madrid – FC Barcelona v 3D verzi na Sportu 2 v kabelovce UPC

Vysílání tohoto turnaje ve 3D formátu nabízí Eurosport již druhým rokem a jsem velmi rád, že i čeští a slovenští diváci budou mít letos možnost si tento úžasný zážitek vychutnat. Až netušeně vynikne dynamika hry, energie úderů, proměny pohybu aktérů zápasů i jejich gesta. Divák je do sportovního děje doslova vtažen. Jsem si jist, že zákazníci digitální televize UPC si s Eurosportem a Roland Garros ve 3D přijdou rozhodně na své, prohlásil zástupce Eurosportu pro Českou republiku Ondřej Větrovský.

K VĚCI: Tenisový Roland Garros poběží v 3D verzi živě na Eurosportu HD

ebf19-tip-firmy

Za příjem Eurosportu 3D nemusí zákazníci digitální kabelové televize UPC platit žádný speciální příplatek. Stanice bude dostupná na pozici „rezerva HD“ na kanálu 101 (při továrním nastavení kabelového set-top-boxu nebo digitálního televizoru s CA modulem). Vysílání ve formátu 3D začíná vždy v 9.00 středo­evropského času a končí okolo 22 hodiny. Komentář je v angličtině. Vysílání může být sledováno na všech typech 3D televizorů, a to jak s aktivními, tak pasivními 3D brýlemi, doplnil mluvčí UPC.

Eurosport nabídne přenosy z Roland Garrosu také v klasické podobě ve standardním a vysokém (HD) rozlišení obrazu pro diváky, kteří nemají možnost sledovat jejich 3D verzi. Loni bylo možné tyto přenosy sledovat pouze ve vybraných prodejnách televizní techniky v České republice na 3D televizorech Panasonic v rámci reklamní kampaně na tyto přijímače.