Hlavní navigace

Pracovním termínem pro vypnutí analogu v Praze je 30. duben 2009

23. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
23. 1. 2009

30. dubna, tedy za 97 dní, by mělo skončit zemské analogové televizní vysílání Novy, Primy a ČT 1 z hlavního pražského vysílače Žižkov. Poslední dubnový den je podle Jiřího Vykydala, vedoucího útvaru rozvoje a investic Českých Radiokomunikací, pracovním termínem pro plánované ukončení analogového televizního vysílání v české metropoli. Vykydal to řekl na čtvrtečním workshopu ČRa pro firmy zabývající se úpravami příjmových televizních antén.

ebf 24 - tip duben

Někteří účastníci semináře se ale domnívají, že do konce dubna není možné v Praze upravit všechny společné televizní antény (STA) a značná část Pražanů by tak mohla přijít o veškerý televizní signál. Zástupci anténářských firem také poukazovali na rozdílné termíny vypínání dvou důležitých pražských vysílačů: Žižkova a Cukráku. Zatímco na Žižkově má analogové vysílání skončit v dubnu, na Cukráku až v říjnu.

Termíny vypínání analogového vysílání jsou součástí vládního harmonogramu digitalizace a jako takové je musíme dodržovat, prohlásil na workshopu Pavel Hanuš, vedoucí projektu digitalizace České televize. Rovněž Jiří Vykydal z ČRa uvedl, že společnost se řídí termíny v Technickém plánu přechodu a přáním svých zákazníků. My o termínech vypínání nerozhodujeme, do­dal.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).