Hlavní navigace

Pracovním termínem pro vypnutí analogu v Praze je 30. duben 2009

23. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
23. 1. 2009

30. dubna, tedy za 97 dní, by mělo skončit zemské analogové televizní vysílání Novy, Primy a ČT 1 z hlavního pražského vysílače Žižkov. Poslední dubnový den je podle Jiřího Vykydala, vedoucího útvaru rozvoje a investic Českých Radiokomunikací, pracovním termínem pro plánované ukončení analogového televizního vysílání v české metropoli. Vykydal to řekl na čtvrtečním workshopu ČRa pro firmy zabývající se úpravami příjmových televizních antén.

KL22 hlasovani

Někteří účastníci semináře se ale domnívají, že do konce dubna není možné v Praze upravit všechny společné televizní antény (STA) a značná část Pražanů by tak mohla přijít o veškerý televizní signál. Zástupci anténářských firem také poukazovali na rozdílné termíny vypínání dvou důležitých pražských vysílačů: Žižkova a Cukráku. Zatímco na Žižkově má analogové vysílání skončit v dubnu, na Cukráku až v říjnu.

Termíny vypínání analogového vysílání jsou součástí vládního harmonogramu digitalizace a jako takové je musíme dodržovat, prohlásil na workshopu Pavel Hanuš, vedoucí projektu digitalizace České televize. Rovněž Jiří Vykydal z ČRa uvedl, že společnost se řídí termíny v Technickém plánu přechodu a přáním svých zákazníků. My o termínech vypínání nerozhodujeme, do­dal.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.