Hlavní navigace

Termíny digitálních seminářů je těžké najít, míní jeden z účastníků

18. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

18. 3. 2009

Kromě státního webu Digitálně.tv a internetových médií je jen málo míst, kde se lidé dozvědí o místech konání a termínech seminářů, které pořádá Národní koordinační skupina v rámci státní informační kampaně. Myslí si to jeden z účastníků, který zavítal na jeden z prvních veřejných seminářů.

O termínech informují tiskové zprávy NKS, státní digitální web a některá média včetně Digizone.cz. Běžní lidé se ale v seminářích těžko orientují. „Dostal jsem v okolí jednoho z míst leták, který mě informoval o digitálním semináři. Bylo to ale těsně před začátkem akce a na letáku chyběly další termíny, a tak mi nezbylo nic jiné, než se jít zeptat na další akce přímo na první seminář,“ píše jeden z obyvatelů Prahy. Vadí mu, že podrobné informace jsou dostupné prakticky jen na internetu. A jako pracujícímu mu nevyhovuje ani brzký začátek, který je u všech seminářů jednotný – 16.00 hod.

RECENZE: Zúčastnili jsme se digitálního semináře

KL22_nominace

První březnové semináře pro Pražany trpěly nízkou návštěvností. Kromě novinářů přišlo jen několik diváků. Mělo to však i své výhody, protože byl větší prostor pro otázky přítomných. Semináře jsou svým obsahem koncipovány právě pro laickou veřejnost. Vhodnou cílovou skupinou mohou být zejména důchodci nebo lidé v produktivním věku, kteří nejsou příliš technicky zdatní.

Celou akcí provází účastníky moderátor, který s přítomným odborníkem vysvětluje problematiku digitalizace a následně odpovídá na otázky posluchačů v sále. Celkem je v Praze realizováno v průběhu měsíce března a dubna 25 seminářů. Jejich rozložení koresponduje s demografickou strukturou jednotlivých městských částí tak, aby byla zajištěna optimální dostupnost pro všechny občany Prahy.