Hlavní navigace

Testy DVB-T2 v Rakousku se rozšířily na další vysílače, blíží se ostrý start

Lukáš Polák

Technologie DVB-T2 vstoupí do Rakouska oficiálně v pondělí 15. dubna. Služba simpliTV bude kódovaná, základní programovou nabídku získá uživatel v rámci registrace zdarma.

Doba čtení: 1 minuta

Telekomunikační operátor ORS, rakouská obdoba Českých Radiokomunikací, rozšířil u našich jižních sousedů testy technologie DVB-T2 na další vysílače. Server DigiZone.cz na to upozornili jeho čtenáři. Kromě stanoviště Vídeň – Kahlenberg je možné zachytit signál digitální televize druhé generace také z oblasti Sankt Pölten – Jauerling a Linz – Lichtenberg. Signál DVB-T2 je však kryptován a pro sledování programů bude nutný certifikovaný box, případně modul s dekódovací kartou.

K TÉMATU: DVB-T2 v Rakousku odstartuje už 15. dubna, dostupné bude pro 89 % obyvatel

Podle jednoho z našich čtenářů je signál ze známého dolnorakouského vysílače Jauerling šířen na kanálech 48, 55 a 58. Signál je asi opravdu z Jauerlingu, přitakal mu diskutující s nickem Sax, který tuto skutečnost ověřil také na profesionálním měřícím přístroji. Podle čtenáře DigiZone.cz pod nickem Melichar probíhají testy DVB-T2 z Linzu na kanálech 24, 41 a 45. Operátor ORS už má také ke spuštění připravenou webovou prezentaci placené služby simpliTV. Pro běžného uživatele je ale prozatím nedostupná.

Našli jste v článku chybu?