Hlavní navigace

Thunderbird a snazší konfigurace účtů u Email.cz

Jiří Macich ml.

Přidávání e-mailového účtu zřízeného u služby Email.cz je nyní pro uživatele e-mailového klienta Mozilla Thunderbird jednodušší. Jednou z novinek jeho třetí generace je automatická konfigurace účtu, kdy uživatel v ideálním případě nemusí ručně specifikovat servery odchozí a příchozí pošty. Nově je tato vymoženost k dispozici i pro uživatele služby Email.cz, kterým tak při konfiguraci nového účtu stačí v Mozilla Thunderbirdu 3.0 a vyšším zadat pouze svou e-mailovou adresu a heslo pro přístup ke…

Přidávání e-mailového účtu zřízeného u služby Email.cz je nyní pro uživatele e-mailového klienta Mozilla Thunderbird jednodušší. Jednou z novinek jeho třetí generace je automatická konfigurace účtu, kdy uživatel v ideálním případě nemusí ručně specifikovat servery odchozí a příchozí pošty. Nově je tato vymoženost k dispozici i pro uživatele služby Email.cz, kterým tak při konfiguraci nového účtu stačí v Mozilla Thunderbirdu 3.0 a vyšším zadat pouze svou e-mailovou adresu a heslo pro přístup ke schránce.

Mozilla Thunderbird se od verze 3.0 snaží nastavení serverů pro odchozí a příchozí poštu doplnit samostatně právě na základě zadané e-mailové adresy. Pokud nenajde vhodné nastavení v jejich existující databázi, tak se nastavení pokusí odhadnout, což ovšem vždy nevede ke kýženému cíli. Nastavení pro Email.cz je ale díky Mozilla.cz nyní součástí databáze. Bohužel, totéž nelze provést u všech freemailových poskytovatelů. Je totiž nutné specifikovat i SMTP server a pokud jej někteří poskytovatelé schránek nenabízejí, nelze je zahrnout do databáze předem připravených konfigurací účtů.

Našli jste v článku chybu?