Hlavní navigace

Televizní program TIVIKO vstupuje na trh americký

Marek Janouš

TIVIKO, televizní program na webu, a také jako mobilní aplikace, provozovaný vsetínskou společností RM Progres CZ, byl včera uveden pro trh americký, pro nějž nyní nabízí programy zhruba stovky nejrozšířenějších televizních kanálů.

V budoucnu by mělo přibýt i dvacet tisíc stanic místních, a společnost chystá další expanzi také do Kanady, do Brazílie, do Argentiny a do dalších zemí Ameriky jižní.

Marcom

Radek Přikryl, spolumajitel RM Progres CZ, Lupě sdělil, že TIVIKO vnímá jako potenciálně významné reklamní médium. Již nyní se třem stům tisíců uživatelů z Evropy a z Indie zobrazuje měsíčně kolem tří milionů reklamních prokliků, a to s vysokou mírou proklikovosti 4 %. Reklamní prostor v této aplikaci je podle Radka Přikryla hodnotný i proto, že uživatelé si aplikaci pouštějí pravidelně, a nikoli jen občas a náhodně.

Aby společnost mohla potenciál aplikace lépe a rychleji využít, jedná s několika nejmenovanými zájemci o investici — se dvěma z Česka, s jedním z Německa a s jedním z USA. Získaná investice by pomohla jednak v rozšíření na další platformy, včetně například „chytrých“ televizorů, dále společnost zamýšlí vyvinout získávání programových dat přímo od vysílatelů a obejít se bez zprostředkovatelů, a především uvažuje o vývoji vlastního reklamního systému pro aplikaci TIVIKO, kterým by nahradila nyní užívaný systém od Googlu.

Našli jste v článku chybu?
22. 12. 2012 21:55
ASDASDASD (neregistrovaný)

I kdyby to byla pravda tak "že TIVIKO vnímá jako potenciálně významné reklamní médium." se cte a vyslovuje jako "fail, fail fail fail, the fail of fails, fail fail". Lidi stahujou serialy z netu aby se nemuseli s**t s reklamama, kazdy je otraven tim "koukam se tak vklidu na reklamy a najednou mi do toho pustej 5 min filmu/serialu".....

22. 12. 2012 14:30
Přemysl Grabowitz (neregistrovaný)

Podnik z moravské obce Hovězí, romský podnikatel Ján Konček a slovenský vývojář s tajemným jménem Daniel Novák chtějí obhospodařovat americký nebo britský a německý televizní trh?

Je toto vtip, nebo začala předvánoční okurková sezona a Lupa publikuje koniny?