Hlavní navigace

Topolánek vzkazuje Garinovi: diginovela nepoškozuje zájmy Novy

27. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
27. 6. 2007

Premiér Mirek Topolánek se včera po osmnácti dnes poprvé veřejně vyjádřil k dopisu Michaela Garina, generálního ředitele společnosti CME, které patří televize Nova. Garin v něm premiéra informuje o obavách CME z připravované novely zákona o rozhlasovém a televizním vysílání a upozorňuje, že Nova má platnou licenci pro analogové vysílání do konce ledna 2017.

To, že dopis pana Garina někde koluje znamená, že má vytvářet nějaký nátlak, že je dopisem otevřeným a já otevřené dopisy přirovnávám k anonymům a neodpovídám na ně, napsal Topolánek v úterním chatu na serveru iDnes.cz. Nově nastavený systém, který umožní vznik dalších digitálních stanic, podle premiéra majitele Novy nepoškozuje. Pro vládu jsou důležitá nediskriminační pravidla, dodal.

ebf - tip do článku - debata

Připravovaná digitální novela je podle Topolánka po dlouhé době dobrým modelem, který umožní České televizi, Nově a Primě vstup do digitálního vysílání, dává šanci držitelům zrušených digitálních licencí i těm, kteří ještě licence neobdrželi. Dává určitou šanci ke splnění termínu k zahájení digitalizace v České republice. Řešíme pouze legislativně – technické detaily, dodal premiér.

Několikrát pozměněným návrhem „diginovely“ se má příští týden zabývat Legislativní rada vlády. Samotný kabinet se k novele dostane na zasedání 11. července a poslanci by ji měli projednat na své srpnové schůzi.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).