Hlavní navigace

Společnost Towercom otestuje v Bratislavě vysílání v normě DVB-T2

17. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

17. 8. 2011

Telekomunikační operátor Towercom, slovenská obdoba Českých Radiokomunikací, která mimo jiné také technicky zajišťuje chod satelitní služby Skylink u našich východních sousedů, otestuje v Bratislavě vysílání terestrické televize druhé generace označované jako DVB-T2. Povolení vydal Towercomu Telekomunikační úřad Slovenské republiky (TÚ SR). Serveru DigiZone.cz to oznámil jeho mluvčí Roman Vavro.

WT100 jmena

ČTĚTE TAKÉ: Signál DVB-T2 může pokrýt do tří let osmdesát procent rakouských obyvatel

Povolení pro vysílání v systému DVB-T2 je krátkodobé s platností od 16. srpna do 30. září. Poměrně překvapivá je žádost o kombinaci kódování MPEG-2 a MPEG-4, přičemž v rámci DVB-T2 se vždy používá pouze druhý uvedený standard. Towercom bude testovat vysílání terestrické televize druhé generace v rámci bratislavského vysílače Kamzík výkonem téměř 50 kW na kanálu 66 s vertikální polarizací. Podrobnosti k testu nejsou známy. Vyjádření operátora se serveru DigiZone.cz zatím nepodařilo získat. Systém DVB-T2 se už delší dobu testuje i u nás, a to z vysílačů České Budějovice – Kleť a Jihlava – Javořice. V Praze je distribuce signálu ze Žižkova aktuálně přerušena.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.