Hlavní navigace

Společnost Towercom otestuje v Bratislavě vysílání v normě DVB-T2

17. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 8. 2011

Telekomunikační operátor Towercom, slovenská obdoba Českých Radiokomunikací, která mimo jiné také technicky zajišťuje chod satelitní služby Skylink u našich východních sousedů, otestuje v Bratislavě vysílání terestrické televize druhé generace označované jako DVB-T2. Povolení vydal Towercomu Telekomunikační úřad Slovenské republiky (TÚ SR). Serveru DigiZone.cz to oznámil jeho mluvčí Roman Vavro.

MM AI t

ČTĚTE TAKÉ: Signál DVB-T2 může pokrýt do tří let osmdesát procent rakouských obyvatel

Povolení pro vysílání v systému DVB-T2 je krátkodobé s platností od 16. srpna do 30. září. Poměrně překvapivá je žádost o kombinaci kódování MPEG-2 a MPEG-4, přičemž v rámci DVB-T2 se vždy používá pouze druhý uvedený standard. Towercom bude testovat vysílání terestrické televize druhé generace v rámci bratislavského vysílače Kamzík výkonem téměř 50 kW na kanálu 66 s vertikální polarizací. Podrobnosti k testu nejsou známy. Vyjádření operátora se serveru DigiZone.cz zatím nepodařilo získat. Systém DVB-T2 se už delší dobu testuje i u nás, a to z vysílačů České Budějovice – Kleť a Jihlava – Javořice. V Praze je distribuce signálu ze Žižkova aktuálně přerušena.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).