Hlavní navigace

Společnost Trend Micro představila produktovou řadu 2010

Jiří Macich ml.

Společnost Trend Micro představila nové verze svých vlajkových programů Internet Security a Internet Security Pro. Jde o produktovou řadu pro rok 2010, která je již připravena mimo jiné pro nová Windows 7. Ve srovnání s loňským rokem zredukovaly naše nové produkty o 20 % velikost instalovaných souborů i dobu kontroly, uvedla Carol Carpenter, generální ředitelka útvaru pro spotřebitele a malé podniky ve společnosti Trend Micro. Bezpečnostní řešení Internet Security 2010 a Trend Internet Security…

Společnost Trend Micro představila nové verze svých vlajkových programů Internet Security a Internet Security Pro. Jde o produktovou řadu pro rok 2010, která je již připravena mimo jiné pro nová Windows 7. Ve srovnání s loňským rokem zredukovaly naše nové produkty o 20 % velikost instalovaných souborů i dobu kontroly, uvedla Carol Carpenter, generální ředitelka útvaru pro spotřebitele a malé podniky ve společnosti Trend Micro. Bezpečnostní řešení Internet Security 2010 a Trend Internet Security Pro 2010 mají v podstatně menší míře vyžadovat pozornost uživatele. Společnost Trend Micro se (stejně jako řada konkurentů) snaží omezit nutnost manuálního nastavení bezpečnostních programů na naprosté minimum.

Uživatel nyní nemá být obtěžován hlášeními a dotazy programů, když sledujete video, přehrává prezentaci nebo hrajete počítačovou hru. Nicméně souhrnné informace o aktuálním stavu zabezpečení systému jsou k dispozici přes inovovaný Security Activity Dashboard a to prý nyní ve srozumitelnější formě. Home Network Security Management zase umožňuje za pomoci názorné mapy sledovat a vzdáleně spravovat další počítače v domácí síti. Nová verze obou produktů je také lépe připravena na infikované USB flash disky. Prověřuje i bezpečnost odkazů ve výsledcích vyhledávání i u nového vyhledávače Bing od Microsoftu.

Internet Security 2010 vyjde na 49,95 euro na rok, Internet Security Pro pak na 59,95 euro opět na rok. V prostředí domácností lze jednu licenci použít až pro tři počítače. V rámci balíku Internet Security Pro získají zákazníci také licenci na produkt Mobile Security k zabezpečení chytrých mobilů a komunikátorů se systémy Windows Mobile nebo Symbian. Ochrana zahrnuje vedle antiviru také třeba antispamový filtr pro SMS zprávy. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?