Hlavní navigace

Trojka bude vysílat na Slovensku dočasně v HD i přes DVB-T

22. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 1. 2010

Obyvatelé Slovenska se mohou těšit na to, že tamní veřejnoprávní televize bude šířit svůj HDTV signál také prostřednictvím DVB-T. Konkrétně se tak stane u programu Trojka během zimních olympijských her z kanadského Vancouveru. Ve vybraných lokalitách budeme pouštět ve spolupráci s STV HDTV signál, potvrdil serveru DigiZone.cz marketingový manažér Towercomu Michal Šuran.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Dohoda Skylinku a STV o HD vysílání ze satelitu je na spadnutí

HD vysílání Trojky se však objeví pouze na některých vysílačích, konkrétně na těch, které může operátor provozovat pouze do konce února letošního roku. Server Živé.sk přišel s tím, že by mělo jít o tyto lokality: Banská Bystrica – Laskomer, Košice – město, Poniky, Prešov a Zvolen – Malá Stráž. Šuran však konstatoval, že nepůjde o všech pět vysílačů, ale pouze některé z nich. Poslední dva totiž slouží pro dokrytí signálem DVB-T. Vysílat se bude v kompresním formátu MPEG-4 a Trojka bude s velkou pravděpodobností jediným programem multiplexu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.