Hlavní navigace

TV Barrandov chce kvalitnější měření sledovanosti než peoplemetry

22. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
22. 9. 2008

Připravovaná digitální televize Barrandov zřejmě nebude měřit svoji sledovanost prostřednictvím peoplemetrů. Ráda by ale iniciovala zavedení jiného, kvalitnějšího měření, neboť peoplemetry podle současné šéfky Barrandova Jany Vozárové nemusí měřit sledovanost televizí přesně. Vozárová to řekla v rozhovoru pro týdeník Marketing a Media.

Nepotřebujeme peoplemetry od prvního dne, prohlásila Vozárová. V polovině příštího roku ale televize zhodnotí, zda se bez současného způsobu elektronického měření sledovanosti obejde, či nikoli. Výsledky peoplemetrového měření sledovanosti jsou totiž základním podkladem pro rozhodování zadavatelů reklamy, na kterou televizi a kdy umístit jejich kampaň.

Marketing Meeting balicek

Jestli peoplemetry odrážejí skutečný stav sledovanosti, to je spíše otázka pro odbornou veřejnost, říká Vozárová. Myslím, že dnešní technika umožňuje kvalitnější měření, dodala. Šéfka Barrandova ale nespecifikovala, zda má na mysli tzv. přenosné peoplemetry nebo jinou metodu měření sledovanosti, která zahrnuje také diváky mimo domácnosti.

Možná nejenom my, ale i další subjekty budou mít zájem o měření na jiných principech. Je to novátorské, ale v tomto duchu diskutujeme. Chceme objektivní a – proč ne – i přesnější data. Proč po patnácti letech měření neinovovat? Třeba bude TV Barrandov iniciátorem nové, přesnější metody, řekla Vozárová.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).