Hlavní navigace

TV Barrandov jedná o zařazení do Digi TV, výsledek zatím není jasný

10. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 4. 2009

Satelitní platforma Digi TV zvažuje zařazení nových českých televizí do své nabídky. Kvůli omezené transpondérové kapacitě ještě nezařadila ani TV Barrandov, ani zpravodajskou televizi Z1 a dokonce ani druhý kanál televize Prima – Cool TV. Podle našich informací vede intenzivní jednání s Digi TV zejména televize Prima, jenže i TV Barrandov se usiluje být součástí nabídky, kterou může přijímat několik desítek tisíc satelitních domácnosti v Česku.

MM socky3

S Digi TV jednáme, nechci předjímat výsledek, protože jednání jsou složitá. Digi TV má naplněnou kapacitu a vedou se úvahy i o možné finanční kompenzaci. Nerad bych se pouštěl do detailů protože jde o jednání mezi dvěma subjekty, které zatím není uzavřené. Máme samozřejmě zájem na tom, aby televize Barrandov vysílala i v platformě Digi TV,“ uvedl pro Digizone.cz technický ředitel TV Barrandov Michal Kratochvíl.

Samotná Digi TV se k zařazení nových stanic vyjadřuje jen sporadicky. Server RadioTV.cz tento týden přinesl informaci, že o zařazením programu Prima Cool se jedná, ale že Z1 a TV Barrandov se v nabídce neobjeví. Server tuto informaci získal díky komunikaci se zákaznickým centrem Digi TV, které ale nemusí mít úplně přesné informace. Nicméně na přesný vývoj situace u platformy si musíme počkat.