Hlavní navigace

TV Barrandov má kvůli Digi TV menší dosah k divákům než Nova Cinema

23. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
23. 12. 2009

Zhruba 66 procent české populace může v současné době naladit plnoformátovou digitální televizi Barrandov. To je o tři procenta méně, než u filmového kanálu Nova Cinema, který je kvůli podobným hodnotám sledovanosti s Barrandovem často porovnáván. Rozdíl způsobuje fakt, že zatímco Nova Cinema je součástí programové nabídky satelitní služby Digi TV, televize Barrandov v ní chybí.

Usilovali jsme o zařazení do satelitní Digi TV, rumunští majitelé nám ale sdělili, že jejich kapacita je zcela vyčerpána. Proto máme nižší penetraci v domácnostech než Nova Cinema, která v Digi TV je, řekla serveru DigiZone.cz generální ředitelka TV Barrandov Janka Vozárová. Ve všech ostatních satelitních, ale i kabelových a IPTV platformách jsou dostupné oba programy.

WT100

TV Barrandov i Nova Cinema také vysílají ve stejné zemské digitální síti 2. V příštím roce očekáváme další rozšíření této sítě, zejména na jižní Moravu do okolí Brna. Zároveň s ním opět vzroste i naše sledovanost, slibuje si Vozárová, která vedle TV Barrandov řídí také Filmové ateliéry Barrandov. Obě společnosti mají společného majitele, ocelářského magnáta Tomáše Chrenka.

Server DigiZone.cz připravuje rozhovor s Jankou Vozárovou k prvnímu výročí existence TV Barrandov

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).