Hlavní navigace

TV Barrandov plánuje vysílání v iPhonu. Prozatím startuje pexesem

20. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

20. 4. 2010

Dětský blok pořadů televize Barrandov s názvem Animáček expanduje prostřednictvím stejnojmenné aplikace do mobilního telefonu iPhone. Jak bude hra určená především dětem vypadat, se mohou zájemci přesvědčit zde. Půjde o pexeso určené nejen pro toto zařízení, ale také iPod Touch. Jak zjistil server DigiZone.cz, hra by měla být dostupná zdarma prostřednictvím obchodu App Store od 5. května.

ČTĚTE TAKÉ: Jak funguje vysílání zpravodajských televizí na iPhonu

KL22_nominace

Animáček ale nebude jedinou novinkou Barrandova pro tato mobilní zařízení. Do budoucna se chystá také streaming pořadů, respektive přístup do archivu této plnoformátové televize, který bude fungovat na podobné bázi jako stránka Videa na webu digitálního kanálu. Barrandov se tak přidá ke dvěma českým stanicím, které už mají premiéru na iPhonu za sebou, zpravodajským programům ČT 24 a Z1. Zatímco první stanice nabízí pro toto mobilní zařízení pouze informační část, komerční stanice provozuje prostřednictvím tohoto komunikačního kanálu živé vysílání. Autorem aplikace Animáček je oddělení marketingu stanice, grafiku připravila Sylva Francová a Petr Ondrusz.


Ukázka z aplikace Animáček pro mobilní telefon iPhone. Kliknutím obrázek zvětšíte. (Foto: archiv TV Barrandov)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.