Hlavní navigace

TV Barrandov podle svého šéfa nechystá úzkou spolupráci se Z1

10. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 6. 2008

Nová digitální televize TV Barrandov má několik dat, mezi kterými vybere během následujících několika týdnu jedno a oznámí svůj přesný start. V rozhovoru pro server iDNES.cz to řekl její programový ředitel Přemysl Svora. Kanál plánoval svůj start nejdříve na letní měsíce, nakonec jsou však ve hře nejpravděpodobněji konec letošního nebo začátek příštího roku. Svora zároveň popřel, že by chystal úzkou spolupráci mezi zpravodajskou Z 1 a jeho projektem. Nenazval bych to úzkou spoluprací. Rádi bychom využili jejich obrazové zpravodajství pouze jako agenturní servis. Zpracování, vyznění, forma, vlastní zprávy a komentáře budou pochopitelně naše, konstatoval.

K TÉMATU: TV Barrandov registruje další loga, odstartuje možná až v březnu

Programový šéf TV Barrandov zároveň nepřímo naznačil, že start první komerční zpravodajské televize v Česku, ho zklamal. Očekával prý od ní víc, ale dodal, že na hodnocení je zatím ještě brzo. Co se týká zpravodajské relace, tak ta by se měla vysílat po dvacáté hodině a byla by tak vyslyšena také přání některých našich čtenářů, kteří by v prime-timu (hlavním vysílacím čase) našli alternativu oproti filmům či seriálům. Start vysílání „do zdi“ zatím ještě nebyl stanoven.

Content tip EARLY

SPECIÁL: Digitální televize Barrandov

Redaktora serveru iDNES také zajímalo, jak se podařilo nalákat bývalé především „novácké“ zaměstnance do tohoto programu. Na tuto otázku odpověděl Přemysl Svora diplomaticky: Nabídli jsme hezké prostředí a vizi dobré televize, což je pro kreativní lidi to nejpodstatnější. Samozřejmě i dobrou mzdu. Vlajkovou lodí kanálu z Barrandova by pak měly být publicistické a zábavné formáty. Celkový nákup pořadů se pohybuje zatím v řádu stovek milionů korun.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).