Hlavní navigace

Televizní digitalizace končí. České Radiokomunikace přišla na miliardu

9. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
9. 11. 2011

Téměř jednu miliardu korun investovaly České Radiokomunikace do digitalizace televizního vysílání v České republice. Právě tolik peněz firma utratila za výstavbu a provoz tří celoplošných sítí pro zemské digitální televizní vysílání – vlastního multiplexu 2, veřejnoprávního multiplexu 1, jehož technický provoz zajišťuje pro Českou televizi a multiplexu 3, jehož provozovatele, společnost Czech Digital Group (CDG), loni odkoupila.

K TÉMATU: Digitalizace analogového televizního vysílání je u konce. Co se povedlo a co ne?

Česká republika je první zemí ze střední a východní Evropy, která úspěšně dokončila proces digitalizace televizního vysílání. Poslední digitální vysílače Tlustá hora a Ploštiny na Zlínsku spustily České Radiokomunikace 4. listopadu 2011. V současné době přijímá digitální televizní signál 99,6 procenta obyvatel ČR. Ve třech digitálních multiplexech je 11 televizních programů a devět rozhlasových stanic, konstatuje mediální zástupce Českých Radiokomunikací Kamil Chalupa.

MM socky3

ROZHOVOR: O multiplex 4 bychom měli zájem, říká nový šéf Českých Radiokomunikací

Firma celkově provozuje 69 digitálních televizních vysílačů a téměř stovku návazných digitálních převáděčů. Nyní se chce soustředit na zahájení řádného provozu digitálního vysílán druhé generace DVB-T2.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.