Hlavní navigace

TV Doma, dvojka Markízy, získala digitální licenci

16. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 12. 2008

Slovenská Rada pro vysílání a retransmisi udělila společnosti Markíza-Slovakia, spol. s r.o. digitální licenci pro provozování kanálu TV Doma. Znamená to, že komerční televize Markíza, sestra české Novy, může spustit svůj tematický kanál, o kterém se hovoří již delší dobu. TV Doma měla mít i další názvy. Hovořilo se o TV Angelika, Lejdy, Diva či Telka. Markíza plánuje, že svůj druhý program zaměřený na ženy spustí v prvním čtvrtletí příštího roku. Na Slovensku vysílá také její sesterský program Nova sport, a v příštím roce by zde měla odstartovat také česká verze hudebního kanálu MTV.

ICTZ23

Markíza má se spouštěním svého druhého programu zpoždění oproti konkurenční soukromé televizi Joj i veřejnoprávní Slovenské televizi. Joj zahájila letos v říjnu vysílání filmového kanálu Joj Plus, veřejnoprávní STV již v srpnu spustila sportovní kanál Trojka. Oba vysílají v kabelech a přes satelit, Trojka byla dostupná také v pozemních experimentech DVB-T, ale pouze v kompresním standardu MPEG-4.

K TÉMATU:
Markíza požádala o licenci pro svůj druhý program. Názvů má několik
Druhý program Markízy se zaměří na ženy. Názvů má několik
Markíza by mohla mít víc než jeden další tematický kanál

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.