Hlavní navigace

TV Metropol odchází od Telefóniky O2. Od září bude vysílat jen v multiplexu 3

12. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 8. 2011

UVNITŘ VIDEO Zařazení regionální televize TV Metropol do multiplexu 3 bude znamenat logicky její ochod z digitální pozemní sítě společnosti Telefónica O2. Serveru DigiZone.cz to řekl ředitel vysílání jejího Jiří Němeček. Program získal díky multiplexu 3 společnosti Czech Digital Group (CDG) bezproblémové pokrytí Prahy, ale také středních Čech. Vysílání v síti 4 už by tak postrádalo smysl.

ICTZ23

K TÉMATU: TV Metropol začala testovat v pražském multiplexu 3

TV Metropol bude vysílat v multiplexu 4 v Praze, Brně a Ostravě do konce měsíce, což znamená, že se síti 3 bude probíhat ještě přibližně čtrnáctidenní souběh. Promo smyčku nahradí ostré vysílání v multiplexu 3 z neděle 14. na pondělí 15. srpna. Program se tak dostane k mnohem většímu počtu diváků, protože zatímco síť společnosti CDG je snadno dostupná ve společných televizních anténách (STA) a většinou i na klasickou anténu, multiplex 4 sleduje pouze minimum diváků.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.