Hlavní navigace

TV Metropol plánuje vstoupit od října do peoplemetrového měření

Lukáš Polák

Televize Metropol by měla mít od října k dispozici přesná data o svojí sledovanosti. Umožní jí to peoplemetrové měření, jehož součástí se plánuje stát. Zastupovala by ji Atmedia.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pravděpodobně od října vstoupí pražská televize Metropol do takzvaného peoplemetrového měření. Bude mít tedy k dispozici podrobná data o svojí sledovanosti. Serveru DigiZone.cz to potvrdil generální ředitel stanice Marek Vítek. Metropol by se měla stát dalším partnerem společnosti Atmedia, která bude dostávat data přímo od Mediaresearch, jež je realizátorem peoplemetrového měření. Požadavek získat přesná data souvisí s významnými změnami, které televize chystá.

WT100 tip mezinárodní

K TÉMATU: TV Metropol už nebude jen pražská, ale celostátní. Chystá se i na satelit

Televize Metropol by se měla od října stát celoplošnou televizí. Svůj název ale chce zachovat. Metropol se stala v Praze a středních Čechách dobře zavedenou značkou, a proto bychom ji rádi zachovali, uvedl pro DigiZone.cz Vítek. Díky peoplemetrovým datům bude moci televize poskytnout přesné údaje také svým partnerům, regionálním stanicím, které by se měly do jejího vysílání připojovat v přesně stanovených časech. Atmedia na českém trhu zastupují mimo jiné i Óčko a CS film.