Hlavní navigace

Křesťanská TV Noe začala v multiplexu B vysílat teletext

5. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

5. 6. 2007

Další z programů obsažených v přechodném digitálním multiplexu B, který vysílá na kanálu 46 pro Prahu a střední Čechy, spustil vlastní teletext. Křesťanská televize Noe tuto službu nabízí již od 18. dubna, dosud se tak ale dělo pouze na satelitu. V pondělí se podle serveru Parabola.cz objevil teletext také u experimentálního pozemního vysílání TV Noe.

cif-tip-téma-foto

Televize Noe zahájila vysílání loni v květnu a je dostupná volně ze satelitu Astra 3A jako součást platformy CS Link, dále v kabelových rozvodech a vysílá rovněž po internetu. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) minulý týden schválila změnu licenčních podmínek TV Noe, která spočívá v možnosti vysílat nad časový rámec určený v licenci a během přestávek zařazovat kromě vysílání Rádia Proglas také program slovenského Rádia Lumen.

Změnu vysílacích časů TV Noe komentuje takto: Rádi bychom ve všední dny vysílali ne 14, ale 13 hodin: od 8 do 13 a od 16 do 24 hodin; v sobotu a v neděli pak nepřetržitě od 8 do 01 hodin, to je 5×13 a 2×17 = 99 hodin týdně. Navíc nám souhlas Rady umožňuje vysílat kdykoli navíc, nad uvedené časy, například při mimořádných přenosech. Ke změně má dojít v řádu týdnů.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.