Hlavní navigace

TV Noe zůstane v pražském DVB-T, dokud to půjde

22. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
22. 5. 2009

Křesťanská televize Noe i nadále zůstává v pražském DVB-T multiplexu společnosti Czech Digital Group – CDG na kanále 46. O ukončení terestrického vysílání se sice mluví již od ledna, nicméně televize má snahu zůstat v multiplexu co nejdéle dokud má dostatek prostředků na financování terestrického vysílání. Zástupce ředitele Ing. Petr Kudela serveru Digizone.cz potvrdil, že Noe zůstává v pražském multiplexu i v nejbližších měsících. „Vždycky to závisí od vývoje situace, máme ale zájem vysílat v DVB-T co nejdéle, jak to půjde,“ uvedl.

Zájem na šíření této televize v Praze deklaroval i výkonný ředitel operátora CDG Tomáš Vlček. „Je to spíš otázka na nich, ale za nás můžu říct, že je budeme rádi šířit dále. Kapacitu i možnosti na to máme,“ uvedl. Televize Noe vysílá prostřednictvím původních pražských vysílačů multiplexu 3 ze Strahova, Ládví a Zeleného Pruhu na kanále 46. Kromě toho je možné tuto stanici naladit i přes satelit a kabelové rozvody, nebo bezplatně prostřednictvím online streamu. Televize ale není šířena z Cukráku ani Žižkova na rozdíl od ostatních klientů CDG – Óčka, Z1 a Public TV.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).