Hlavní navigace

TV Trwam, polská obdoba TV Noe, lobbuje za vstup do DVB-T

9. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
9. 1. 2012

Polská křesťanská televize TV Trwam, která je jakousi tamní obdobou naší televize Noe, se nesmířila s tím, že se nedostala do pozemní digitální sítě (DVB-T) a založila iniciativu, která ji má k tomuto vysílání napomoci. Její součástí jsou nejen posluchači spřízněné stanice Radio Maryja, ale také biskupové, pravicoví politici a dokonce i novináři.

K TÉMATU: Kino Polska Nostalgia, Eska TV, ATM Rozrywka a U-TV budou v polském DVB-T

TV Trwam se zúčastnila výběrového řízení na pozici v polském multiplexu 1. Přesto, že subjektů bylo okolo třiceti, volná místa byla pouze čtyři. Úspěšnými žadateli byly kanály Eska TV, Polo TV, TTV a ATM Rozrywka. První tři již vysílají. Duchovní otec Rydzyk, který je zároveň hlavním představitelem tohoto programu, se ovšem nechce s tímto výsledkem smířit a chce získat licenci pro pozemní vysílání zdarma, a to jak za pomoci studentů, tak i politiků.

Content tip EARLY

ČTĚTE TAKÉ: Na severu Moravy a satelitu Hotbird lze zachytit novou stanici TTV z Polska

Jak informovala polská média, otec Rydzyk pravidelně promlouvá k posluchačům Radia Maryja a vyzývá je, aby psali žádosti na Krajowou Radu Radiofonii i Telewizji (KRRiT), která o udělení licencí rozhoduje. Jde o tamní obdobu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Nezařazení tohoto programu do DVB-T vnímá Rydzyk jako útok na svobodu, pluralismus a demokracii v Polsku. Někteří politici už si toto téma vzali také za své, protože vnímají TV Trwam jako silný komunikační prostředek s případnými voliči.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).