Hlavní navigace

Twitter chystá nové řešení zkracování odkazů, využije doménu t.co

10. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Provozovatelé mikroblogovací platformy Twitter chtějí prakticky od základu předělat práci se zkracovanými odkazy. Zatím si musejí tvůrci aplikací i koncoví uživatelé vypomáhat spoluprací se službami třetích stran jako je TinyURL nebo české Jdem.cz. Twitter sice některé odkazy zkracuje, ale chybí nativní funkce pro jejich zkrácení přímo při vytváření příspěvku (nikoliv až po jeho odeslání). V brzkém budoucnu by ale měl Twitter nasadit vlastní řešení pro zkracování odkazů, které využije domény t…

Provozovatelé mikroblogovací platformy Twitter chtějí prakticky od základu předělat práci se zkracovanými odkazy. Zatím si musejí tvůrci aplikací i koncoví uživatelé vypomáhat spoluprací se službami třetích stran jako je TinyURL nebo české Jdem.cz. Twitter sice některé odkazy zkracuje, ale chybí nativní funkce pro jejich zkrácení přímo při vytváření příspěvku (nikoliv až po jeho odeslání). V brzkém budoucnu by ale měl Twitter nasadit vlastní řešení pro zkracování odkazů, které využije domény t.co. Nejen, že se oproti dnes běžně používaným službám ušetří v uživatelských příspěvcích několik znaků, ale zároveň vlastní řešení Twitteru nabídne i další bonusy.

V první řadě bude přímo součástí služby jak pro koncové uživatele, tak pro vývojáře různých klientských aplikací. Zachována určitě zůstane kontrola odkazů, kterou Twitter představil letos v březnu v rámci boje proti phishingovým a malwarovým útokům. Její absence je vyčítána mnohým službám, které se dnes ke zkracování využívají. Praktickou funkcí má být volitelná podoba zobrazování odkazů, kde dostanou tvůrci aplikací volnou ruku. Budou tak moci odkazy zobrazovat v nezkrácené verzi nebo třeba reálný cíl odkazu ukazovat v nějakém informačním boxu: něco jiného je praktické u mobilních aplikacích počítajících s miniaturním displejem, jiné nároky jsou pak na aplikace desktopové, kde o prostor k zobrazení není taková nouze. (Twitter Blog)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).