Hlavní navigace

Twitter chystá oficiální podporu pro retweet

14. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Twitter chystá oficiální podporu pro funkci retweet. Uživatelé již retweet využívají, ovšem víceméně z vlastní iniciativy. Stejně tak některé klientské programy. Oficiální webové rozhraní populární mikroblogovací služby retweet nepodporuje, ovšem právě na základě nárůstu poptávky po této funkci se to má nyní změnit. Retweet je vlastně takové přeposílání příspěvků od jiných uživatelů. Pokud vás zaujme něčí příspěvek, můžete se o něj podělit se svými followery (následovníky, čtenáři) právě díky…

Twitter chystá oficiální podporu pro funkci retweet. Uživatelé již retweet využívají, ovšem víceméně z vlastní iniciativy. Stejně tak některé klientské programy. Oficiální webové rozhraní populární mikroblogovací služby retweet nepodporuje, ovšem právě na základě nárůstu poptávky po této funkci se to má nyní změnit. Retweet je vlastně takové přeposílání příspěvků od jiných uživatelů. Pokud vás zaujme něčí příspěvek, můžete se o něj podělit se svými followery (následovníky, čtenáři) právě díky retweetu.

Jenže retweet zatím není v rámci Twitteru standardizován, takže uživatelé jeho webové aplikace jsou o tuto funkci ochuzeni. Není ani součásti oficiálního API, tudíž vývojáři třetích stran si do svých aplikací musí podporu dopsat. Twitter teď ale konečně pracuje na oficiální podpoře pro retweet. Jasně daná pravidla pro retweet by navíc mohla pomocí spolehlivému blokování těchto přeposlaných zpráv pro ty followery, kteří o jejich odběr nemají zájem. Často se totiž stává, že díky retweetům si jeden příspěvek přečtete několikrát od různých uživatelů. (Twitter Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.