Hlavní navigace

Twitter jde do analytiky. Jeho data zpracuje Watson od IBM

30. 10. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Využít informace z tweetů chce nové spojení Twitteru a IBM. Sociální síť se rozhodla i proto, že musí hledat další zdroje příjmů.

Stoleté IBM se mění. Už v červenci se firma domluvila s Applem na prodávání iPadů a iPhonů s firemními aplikacemi od IBM. První ukázky spolupráce by se měly začít objevovat během listopadu. 

Teď přichází spojení s Twitterem.Trendy, nálady a chování zákazníků i konkurence chce sledovat nová dvojice na analytickém trhu. IBM chce zároveň vyškolit deset tisíc zaměstnanců, kteří budou učit firmy, jak zacházet z daty ze sociální sítě. 

„Je to velký milník pro Twitter,“ tvrdí pro Reuters šéf Twitteru Dick Costolo. Firmy budou moci filtrovat data podle polohy a klasických parametrů, ale třeba i podle emocí. 

Twitter si to už otestoval při spolupráci s firmami jako Gnip, který koupil letos na jaře, nebo Datasift nebo Dataminr, které od něj kupovaly přístup k tweetům a přeprodávaly je jako data svým korporátním klientům. Analýzu nálad na sociálních sítích od Twitteru využívá i třeba Thomson Reuters. 

Cloud23

Nový zdroj příjmů se bude Twitteru hodit. Za poslední čtvrtletí totiž firma prohloubila svou ztrátu na 175,5 milionů USD a pozitivní není ani výhled na čtvrtletí další. 

IBM chce nabízet data Twitteru jako součást svých cloudových analytických služeb. Stejně tak dostanou možnost s daty pracovat i vývojáři na platformách Bluemix nebo Watson Developer Cloud.

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).