Hlavní navigace

Analytika

DataGirls od Kebooly a Czechitas školí ženy v analýze dat už i v Hongkongu

Projekt DataGirls odstartoval v Česku v roce 2014 s kurzy, které měly zdarma vyškolit zájemkyně v datové analýze a zvýšit tak zastoupení žen v tuzemském IT. Pro firmu Keboola, která za projektem stojí, jej v Česku od začátku provozuje sdružení…

Čeští RTS munity analyzují profesionální hraní videoher a vydělávají na sázkových kancelářích

E-sporty už jsou velký byznys. Česko-slovenský tým matematiků dělá modely a analýzy z League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, Overwatch a DotA 2.

Doba čtení: 4 minuty

NetMonitor bude od července počítat návštěvnost za všechny platformy

Počítač, mobil nebo tablet. A to všechno dohromady. NetMonitor přijde od začátku prázdnin s novou metrikou.

Doba čtení: 1 minuta

Čeští Spaceknow měří světovou ekonomiku ze satelitů, začínají Čínou

Spaceknow dává dohromady snímky ze satelitů a umožňuje nad nimi dělat analýzu. To má přinést ekonomiku v reálném čase a další masivní zprůhlednění.

Doba čtení: 4 minuty

Česká Ataccama čistí velká data, roste a hledá nové lidi

Česká firma vytváří nástroje pro práci s daty. Soupeří s giganty jako Oracle či IBM a ve své oblasti patří k nejlepším na světě.

21. 10. 2015 9:02
Doba čtení: 3 minuty

Čeští Socialbakers vyvinou analytiku pro „čínský Twitter“ Sina Weibo

Exkluzivní spolupráci s čínskou mikroblogovací službou oznámil šéf Socialbakers Jan Řežáb na pražské konferenci Engage 2015.

21. 5. 2015 13:26
Doba čtení: 1 minuta

Facebook chce ovládnout svět. Použije k tomu video, Messenger a VR

Messenger, analytika, Internet of Things a virtuální realita podle Facebooku. Všechna tato témata rezonovala minulý týden prostory vývojářské konference F8.

1. 4. 2015 6:30
Doba čtení: 4 minuty

Twitter zkouší přidávat statistiky úspěšnosti rovnou k tweetům

Počet kliknutí na jednotlivé tweety už je vidět u některých uživatelů aplikace pro telefony a tablety s iOS.

28. 11. 2014 15:28
Doba čtení: 1 minuta

Pavel Doležal (Keboola): Kdo si cloud nevyřeší, toho semele

„Data jsou všude a mohou vám nastavit zrcadlo,“ říká Pavel Doležal, jenž letos vstoupil do Kebooly — firmy, která pomáhá zákazníkům malým i velkým zpracovávat data cloudovými technologiemi.

Doba čtení: 16 minut

Twitter jde do analytiky. Jeho data zpracuje Watson od IBM

Využít informace z tweetů chce nové spojení Twitteru a IBM. Sociální síť se rozhodla i proto, že musí hledat další zdroje příjmů.

30. 10. 2014 12:06
Doba čtení: 1 minuta

Analytika responzivního webu aneb Jak se vyhnout chybnému výkladu dat

Jak postupovat, pokud to s laděním vašeho responzivního webu myslíte vážně? Interpretace dat za celý web je sice pohodlná, může být ale nebezpečná.

16. 9. 2014 6:30
Doba čtení: 9 minut

Holešovický Ewing rozjíždí nový startup – sociální Jollor

Skupina firem pod značkou Ewing se rozrůstá o dalšího člena. Jakub Hrabovský v něm chce zúročit své zkušenosti z britského Vodafonu.

9. 9. 2014 15:41
Doba čtení: 2 minuty

Jak jsou čtené vaše tweety? Twitter otevřel svou analytiku všem uživatelům

Podrobné údaje o tom, jak si vedou vaše tweety, byly dosud přístupné jen úzké skupině vyvolených. Twitter teď data uvolnil pro všechny.

28. 8. 2014 12:24
Doba čtení: 1 minuta

Maximální WARP. První český startup prošel polským turboakcelerátorem

Ostravští MonkeyData prošli osmidenním nalévárnou akcelerátoru hub:raum pod hlavičkou německého Deutsche Telekomu. Přineslo jim to především kontakty na nových trzích.

Doba čtení: 3 minuty

Socialbakers získali investici 26 milionů dolarů, peníze použijí na další expanzi

Nebývale vysoká částka pro českou firmu zabývající se analytikou sociálních sítí ukazuje vysokou důvěru investorů v její budoucnost. Celkem už získala investice za 34 milionů dolarů.

Doba čtení: 1 minuta

Petr Ocásek (Click2stream): Vytěžíme velká data z miliónů kamer

Naslouchání zákazníkům přivedlo zakladatele obyčejných českých firem na weby a na hosting ke smělé vizi a k cíli stát se světovou jedničkou v oboru, který teprve vzniká.

Doba čtení: 16 minut

Které inspirativní projekty jsme našli pod Křišťálovou Lupou?

Blog, který vydělá aspoň „na složenky a na pivo“; e‑shop, který záměrně odhání odmítače registrace; úspěšný „marketingový“ projekt, který nestál „ani korunu“…

11. 12. 2013 6:30
Doba čtení: 7 minut

Seznam.cz poskytne týmům ve StartupYardu přístup k vlastnímu fulltextu

Zpřístupní jim vyhledávacího robota a část databáze, aby nad tímto základem mohly vyvíjet analytické aplikace. Zároveň se stává největším investorem do StartupYardu 2014.

Doba čtení: 4 minuty

Facebook bude sledovat, jak nad ním hýbete myší

Pohyby kurzoru myši, zejména nad kterou inzercí se uživatel s kurzorem zastavil a které příspěvky ho zaujaly, mají sloužit k lepšímu pochopení chování uživatelů.

Doba čtení: 2 minuty

BellaDati, poskytující obchodní analytiku, otvírá pro velký zájem pobočku v Koreji

BellaDati, produkt popisovaný jako „agilní obchodní analytika“, která může běžet i v cloudu, proniká do Jižní Koreje. Zakladatel Martin Trgiňa jej tam v červenci 2012 představil na konferenci beSuccess, a vzbudil takový zájem, že se rozhodl otevřít v Soulu pobočku.

Doba čtení: 1 minuta

Vlada.cz zveřejnila ukázku dřívější analýzy návštěvnosti

Úřad vlády zveřejnil další podrobnosti k dříve kritizovanému výběrovému řízení na dodavatele služeb webové analytiky. Ve své odpovědi například obhajuje investici tím, že vyškolení všech padesáti editorů na ovládání nástroje Google Analytics by nebylo ekonomicky výhodné. Těchto padesát editorů přitom řeší běžné úřední úkoly a správě internetových stránek se věnují okrajově. Úřad rovněž upřesnil, proč byl odmítnut účastník výběrového řízení bez certifikace:

6. 9. 2012 17:19
Doba čtení: 1 minuta

Leady.cz odhalí, koho zajímá váš web, produkt nebo služba

Leady.cz je webový analytický nástroj určený těm, kteří prodávají firemním zákazníkům. Měří nejen přístupy na web, ale ty vyhodnocuje i proti databázi firem, a tak poskytuje obrázek o tom, koho byste měli proaktivně oslovit.

Doba čtení: 7 minut

Mezi popularitou a vlivem v sociálních sítích je rozdíl

Myslíte si, že úspěch na sociálních sítích je nejlepší měřit počtem fanoušků a followerů? Nebo dáte na kouzelné slovíčko vliv, jehož význam a dopad je stále nejasný? Měření vlivu je velkým tématem a jeho provozovatelé sbírají investice ve velkém.

Doba čtení: 4 minuty

IBM měří "mikrovýrazy" ve tváři příjemců internetové reklamy

IBM spolupracuje s výrobcem softwaru pro rozpoznávání emocí nViso a institutem Swiss LINK při měření emocionálních reakcí spotřebitelů na internetovou reklamu. Používá k tomu ttechnologii 3D Facial Imaging. Její demoverzi lze vyzkoušet zde. Ta analyzuje “mikrovýrazy ve tváři a pohyby očí s nevídanou přesností a v nebývalém rozsahu”. Nasnímané reakce jsou pak porovnávány s databází vzorců reakcí lidské mimiky. Firmy tak mohou měřit reakce spotřebitelů na svou reklamu.

6. 3. 2012 11:27
Doba čtení: 1 minuta

Český ZoomSphere chce prorazit ve světě se statistikou stránek na Google+

Zřejmě jako první na světě nabídl bývalý Fejsbůček detailní statistiky nejpopulárnějších firemních stránek v sociální síti Google+. Nejvíc fanoušků tam má Android, Mashable, Google Chrome a Google+. Až na pátém místě je první nepočítačová značka, skupina Coldplay.

23. 12. 2011 7:55
Doba čtení: 1 minuta