Hlavní navigace

Twitter plánuje prodloužení tweetu, mohl by jít až na 10 tisíc znaků

6. 1. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Twitter.com
Pomůžou delší tweety službě k získání většího počtu uživatelů? Nebo pohřbí to, co je na Twitteru nejzajímavější?

Zprávy o chystaném prodloužení tweetů se objevují už řadu měsíců. Server Re/code teď přišel s konkrétnějšími termíny – firma podle něj plánuje delší tweety spustit někdy koncem prvního čtvrtletí. A momentálně uvažuje o tom, že by maximální délku prodloužila až na 10 tisíc znaků.

Leccos se ještě může změnit, připouští Re/code. Twitter zatím novinku testuje a není tak jasné, co nakonec skutečně vypustí mezi uživatele. 10 tisíc znaků je ovšem poměrně logická volba – jde o stejný limit, jako mají od srpna soukromé zprávy.

Jak by dlouhé tweety mohly vypadat? Twitter momentálně testuje variantu, kdy by se v timeline nadále zobrazovalo jen prvních 140 znaků a u tweetu by bylo tlačítko, které by rozbalilo další obsah. 

Na podobném principu fungují služby jako TwitLonger, které ovšem nedosáhly větší popularity. Uživatelé, kteří chtějí na Twitteru publikovat delší obsah, se tak dnes uchylují spíše k tzv. tweetstorms – rozdělí tedy text do více po sobě zveřejněných tweetů.

MM socky3

Proč chce Twitter jít za hranici 140 znaků se snaží vysvětlit – a prakticky ukázat – i šéf firmy Jack Dorsey. Ten na svém účtu zveřejnil delší vysvětlení, které se ovšem nemohlo vejít do tweetu – a tak text přiložil jako obrázek.

„Trávíme hodně času sledováním toho, co lidé na Twitteru dělají, a vidíme, že často udělají screenshot textu a pak jej tweetnou. Co kdyby místo toho tento text… byl skutečně textem? Textem, kterým by se dal prohledávat. A který byste mohli označit a vybrat. To by bylo mnohem užitečnější,“ argumentuje. 

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn