Hlavní navigace

Twitter zrušil limit 140 znaků u soukromých zpráv, nový je 10 000

13. 8. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nesmyslné omezení u soukromých konverzací na Twitteru je minulostí. Teď jen přijít na to, proč si vlastně dlouhé vzkazy na Twitteru posílat.

Novinku, kterou v červnu oznámil vývojářům, začíná Twitter postupně zapínat jak na svém webovém rozhraní, tak v mobilních aplikacích pro iOS a Android, v Tweetdecku a Twitteru pro Mac. Pokud k vám ještě nedorazila, vyčkejte – změna nabíhá postupně.

Změna se týká pouze soukromých zpráv (DM), klasické veřejné tweety zůstávají dál omezené na 140 znaků. Omezeno dále zůstává i posílání soukromých zpráv přes SMS.

Jde o další v řadě změn, kterou se Twitter snaží soukromé zprávy přetvořit v lépe použitelnou funkci. Začátkem roku tak zavedl možnost skupinového dopisování. A od dubna uživatelé mohou povolit příjem zpráv od jakéhokoli jiného uživatele Twitteru. Dosud vám je mohl poslat jen ten, koho jste sami sledovali.

NMKT21_tip EARLY

Změny mohou být zajímavé pro firmy, kterým se tak rozšiřují možnosti komunikace se svými followery. 

A pro Twitter, který se stále potýká se slabším růstem počtu uživatelů, může jít i o snahu vyrovnat se s popularitou komunikačních aplikací jako je Facebook Messenger nebo WhatsApp.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn