Hlavní navigace

Twitter zrušil limit 140 znaků u soukromých zpráv, nový je 10 000

13. 8. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nesmyslné omezení u soukromých konverzací na Twitteru je minulostí. Teď jen přijít na to, proč si vlastně dlouhé vzkazy na Twitteru posílat.

Novinku, kterou v červnu oznámil vývojářům, začíná Twitter postupně zapínat jak na svém webovém rozhraní, tak v mobilních aplikacích pro iOS a Android, v Tweetdecku a Twitteru pro Mac. Pokud k vám ještě nedorazila, vyčkejte – změna nabíhá postupně.

Změna se týká pouze soukromých zpráv (DM), klasické veřejné tweety zůstávají dál omezené na 140 znaků. Omezeno dále zůstává i posílání soukromých zpráv přes SMS.

Jde o další v řadě změn, kterou se Twitter snaží soukromé zprávy přetvořit v lépe použitelnou funkci. Začátkem roku tak zavedl možnost skupinového dopisování. A od dubna uživatelé mohou povolit příjem zpráv od jakéhokoli jiného uživatele Twitteru. Dosud vám je mohl poslat jen ten, koho jste sami sledovali.

ICTZ23

Změny mohou být zajímavé pro firmy, kterým se tak rozšiřují možnosti komunikace se svými followery. 

A pro Twitter, který se stále potýká se slabším růstem počtu uživatelů, může jít i o snahu vyrovnat se s popularitou komunikačních aplikací jako je Facebook Messenger nebo WhatsApp.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn