Hlavní navigace

Twitter přetáhl Googlu prominentního právníka

13. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Populární mikroblogovací systém Twitter najal do svých služeb Alexandera Macgillivraye. Ten dosud působil jako hlavní právní zástupce Googlu v oblasti produktového a duševního vlastnictví. Macgillivray stál mimo jiné v čele týmu, který dosáhl dohody s autory a vydavateli ohledně skenování milionů knihovních svazků a jejich zveřejnění online. Reprezentoval Google také v mnoha sporech, včetně soudní přemezi společností Viacom a Youtubem, související s porušováním autorských práv zveřejňováním…

Populární mikroblogovací systém Twitter najal do svých služeb Alexandera Macgillivraye. Ten dosud působil jako hlavní právní zástupce Googlu v oblasti produktového a duševního vlastnictví. Macgillivray stál mimo jiné v čele týmu, který dosáhl dohody s autory a vydavateli ohledně skenování milionů knihovních svazků a jejich zveřejnění online. Reprezentoval Google také v mnoha sporech, včetně soudní přemezi společností Viacom a Youtubem, související s porušováním autorských práv zveřejňováním autorsky chráněného obsahu.

Twitter v současné době nabírá také další nové zaměstanance. Kromě tradičních technických a vývojářských pozic, běží nyní výběrové řízení i na pozici finančního ředitele. Podle některých komentátorů tento trend souvisí se snahou firmy proměnit se z online fenoménu na společnost generující zisk. (The New York Times Blogs)

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.