Hlavní navigace

Twitter slibuje větší ochranu uživatelů před phishingem

11. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mikroblogovací platforma Twitter je relativně často zneužívána k phishingovým útokům nebo k šíření záškodnických programů. To není žádná novinka. Jen za poslední měsíce jsme vás informovali hned o několika masivních útocích, při nichž jsou uživatelé Twitteru lákání na záškodnické webové stránky, kde je realizován pokus o phishingový podvod nebo podstrkáván malware (třeba jako kodeky údajně nutné k přehrání nějakého videa). Twitter nyní slibuje, že před podobnými útoky dovede uživatele účiněji…

Mikroblogovací platforma Twitter je relativně často zneužívána k phishingovým útokům nebo k šíření záškodnických programů. To není žádná novinka. Jen za poslední měsíce jsme vás informovali hned o několika masivních útocích, při nichž jsou uživatelé Twitteru lákání na záškodnické webové stránky, kde je realizován pokus o phishingový podvod nebo podstrkáván malware (třeba jako kodeky údajně nutné k přehrání nějakého videa). Twitter nyní slibuje, že před podobnými útoky dovede uživatele účiněji ochránit. Nasadil totiž nový nástroj na zkracování odkazů, kde nyní dochází k automatické kontrole odkazovaného webu.

Různé služby pro zkracování odkazů jsou v době mikroblogování velmi oblíbené, jenže čelí kritice kvůli bezpečnosti. Uživatel totiž bez nějakého doplňku ve webovém prohlížeči (který ne všechny služby podporují) nemá šanci předem zjistit, kam zkrácený odkaz ve skutečnosti vede. Řada velkých služeb pro zkracování odkazu dosud nevyužívá ani nejzákladnějších nástrojů pro kontrolu bezpečnosti odkazovaných stránek (třeba přes blacklist Googlu). Twitter však ochranu zavádí a zatím se hodlá zaměřit hlavně na odkazy v přímých zprávách, přes které jsou útoky realizovány nejčastěji. (Twitter Blog)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).