Hlavní navigace

Twitter umožní jednoduše nahlásit závadný obsah

30. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pokud vám na Twitteru chyběla možnost jednoduše nahlásit závadný obsah, blíží se změna. Twitter umožní nahlásit nepravosti pomocí tlačítka přímo u tweetu.

Prozatím bylo na Twitteru možné ohlásit pouze spamovací účty. Spolu s možností takový účet zablokovat, to byla také jediná možnost obrany proti někomu, kdo záměrně používá zmínky (mentions) či odpovědi (reply) tak, aby upoutal vaši pozornost a případně i pozornost dalších lidí. 

Pokud jste na Twitteru ale narazili na skutečně závadný obsah, neexistovala možnost obsah jednoduše a bezprostředně nahlásit.

Změna je ale na cestě. Podle We hear you je možnost nahlašovat individuální obsah přítomna již v aplikaci pro iPhone a na mobilní verzi webu. Pro Android a klasický web se nahlášení objeví v brzké době.

Při pohledu na mobilní web Twitteru se mi nicméně žádnou změnu nepodařilo najít. U účtů je stále dostupná pouze možnost Zablokovat/Nahlásit spam. U konkrétních příspěvků není dostupné prozatím také nic nového – ale je možné, že Twitter tuto funkci nasazuje postupně a u účtů v našich končinách se objeví postupně.

Na nový způsob nahlašování závadného obsahu je ale možné se podívat v nové verzi Twitteru pro iPad, viz dva následující screenshoty.

Twitter změnou reaguje na dlouhodobý tlak, včetně petice @twitter: Add A Report Abuse Button To Tweets

MM socky3

Ta upozorňuje, že Twitter je už roky využíván pro útoky (včetně konkrétních příkladů výhrůžek znásilněním) a objevuje se na něm další závadný obsah, ale nenabízí odpovídající možnosti obrany. Pokud totiž něco takového potřebujete nahlásit, čeká vás dlouhé a složité hledání kdesi v hloubi nápovědy.

Samotné nahlašování závadného obsahu je nakonec k nalezení v podobě formuláře I'm reporting an abusive user – což je ale v praxi několik stránek dlouhý formulář, který by z velké části šel vyplnit automaticky. 

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.