Hlavní navigace

Týden rekordů: Barrandov na nejlepších číslech v historii, ČT 2 na nejhorších

22. 12. 2010
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
22. 12. 2010

UVNITŘ GRAF A TABULKA Hned několik překvapení ve výsledcích sledovanosti českých televizí přinesl druhý prosincový týden. Televize Barrandov dosáhla vůbec nejlepšího výsledku v historii a pomalu se blíží vytoužené hranici šestiprocentního podílu na publiku. Naopak ČT 2 se propadla na nejhorší čísla v historii, a pokles až na psychologickou hranici 30 procent prožila i televize Nova. Skvěle se dařilo zpravodajskému kanálu ČT 24, který celodenním podílem přes čtyři procenta porazil Novu Cinema.

Televizi Barrandov minulý týden sledovalo po celý den v průměru 5,65 procenta diváků starších patnácti let, kteří zrovna trávili čas už televize. To je o 0,46 procentního bodu více než v předminulém týdnu a třetí týden za sebou průměrný celodenní podíl Barrandova neklesl pod pětiprocentní hranici. Televizi se dařilo i v hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin, kdy oslovovala v průměru 5,50 procenta. I to je její dosavadní rekord, který Barrandovu zajistil stabilní pozici čtvrté nejsledovanější televize po Nově, Primě a ČT 1.

Úplně jiné starosti má druhý program České televize, který si minulý týden denně naladilo v průměru jen 3,36 procenta dospělého publika. Oproti minulým výsledkům to znamená pokles o 0,31 procentního bodu a také nejhorší týdenní výsledek ČT 2 od vzniku elektronického měření sledovanosti v České republice před 14 lety. Během prime time podíl Dvojky ještě klesl na průměrných 2,61 procenta. Rozhodně lépe se vedlo ČT 1, která si v celodenních číslech polepšila o 0,92 procentního bodu na 17,28 procenta, a během prime time dokonce až na 20,87 procenta (čímž s převahou porazila Primu).

Celodenní podíly českých televizí na publiku starším 15 let za minulý týden. Zkratka ATM představuje televizní stanice zastupované agenturou AT Media: Óčko, Spektrum, Minimax, Sport 1, TV Paprika, AXN, Film+, Disney Channel, Hallmark, Tv Deko, MGM, Public TV a CS Film. (Zdroj: www.ato.cz)

Zpravodajský kanál ČT 24 si denně ladilo v průměru 4,17 procenta dospělého publika, což je o 0,25 procentního bodu více než v předminulém týdnu. Ve večerních časech ale zájem o ČT 24 tradičně klesl, tentokrát na průměrnou hodnotu 2,53 procenta (stačilo by ale málo, a ČT 24 by v prime time porazila i Dvojku). Stoupal i sportovní kanál ČT 4: v celodenních číslech o 0,44 procentního bodu na 2,49 procenta, ve večerních časech však klesl na průměrných 1,86 procenta.

AKTUALIZOVANÁ TABULKA: Vývoj podílů českých televizí na sledovanosti za jednotlivé týdny roku 2010

Největším propadákem týdne se stala televize Nova. Její hlavní program sledovalo po celý den v průměru jen 30,23 procenta dospělého publika, což je o 1,10 procentního bodu méně než o týden dříve. V hlavním vysílacím čase dosáhla průměrného podílu 33,47 procenta, což byl ještě během Talentmanie její běžný celodenní výsledek. Naopak Nově Cinema podíl na divácích stoupal. V celodenních číslech o 0,33 procentního bodu na 4,11 procenta (ani to však nestačilo na TV Barrandov a tentokrát ani na ČT 24), ve večerních časech až na 4,89 procenta.

Cloud23

Sledovanost padala také televizi Prima, jejíž hlavní program dosáhl celodenního průměrného podílu 17,75 procenta – nejhoršího od konce srpna. Oproti předminulému týdnu jde o pokles o 0,80 procentního bodu, v hlavním vysílacím čase ale Prima klesla až na hodnotu 16,41 procenta, což ji odsunulo na pozici třetí nejsledovanější televize v zemi (ČT 1 dosáhla v prime time podílu 20,87 procenta). Trochu lépe na tom byla Prima Cool, která si celodenním podílem 3,07 procenta polepšila o desetinu procentního bodu a v prime time si přičetla dokonce průměrný podíl 3,13 procenta.

Malé kabelové a satelitní televize, zastupované agenturou At Media (Óčko, Spektrum, Minimax, Sport 1, TV Paprika, AXN, Film+, Disney Channel, Hallmark, TV Deko, MGM, Public TV a CS Film), dosáhly minulý týden souhrnného celodenního podílu 2,24 procenta, což je o osm setin procentního bodu méně než minule. Během prime time vykázaly podíl 1,59 procenta. Ostatní malé televize vykázaly souhrnný celodenní podíl 9,65 procenta, což je o 0,22 procentního bodu méně než v předminulém týdnu. Ve večerních časech jejich podíl klesl na 7,14 procenta.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).