Hlavní navigace

Ubisoft mění protipirátskou politiku, bez připojení budou mít hráči smůlu

2. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vydavatel počítačových her Ubisoft hodlá využít nový systém proti softwarovým pirátům. Na úvod připomeňme, že Ubisoft si udělal mezi herní komunitou hodně nepřátel se svou kontroverzní DRM ochranou StarForce, která byla i některými odborníky zcela vážně označována za malware. Ubisoft nyní přichází s novou protipirátskou politikou. Nehodlá už hráče omezovat v tom, na kolik počítačů si zakoupenou hru nainstalují. Netrvá už ani na obtěžující nutnosti mít v optické mechanice instalační médium.…

Vydavatel počítačových her Ubisoft hodlá využít nový systém proti softwarovým pirátům. Na úvod připomeňme, že Ubisoft si udělal mezi herní komunitou hodně nepřátel se svou kontroverzní DRM ochranou StarForce, která byla i některými odborníky zcela vážně označována za malware. Ubisoft nyní přichází s novou protipirátskou politikou. Nehodlá už hráče omezovat v tom, na kolik počítačů si zakoupenou hru nainstalují. Netrvá už ani na obtěžující nutnosti mít v optické mechanice instalační médium. Vyžaduje však přístup na Internet.

Ubisoft chce jít cestou povinných uživatelských účtů sloužících k identifikaci zákazníků. Aby ovšem identifikace mohla proběhnout, je třeba již zmiňované připojení k Internetu. Ubisoft věří, že při současné penetraci připojení k Internetu to už nebude takový problém. Uvidíme. Hráčům na oplátku nabízí, že v rámci svých účtů budou mít uložené herní pozice, což nezní také jako špatný nápad. Ubisoft hodlá tento systém nasadit u sedmého pokračování série Settlers. (GameSpy)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.