Hlavní navigace

Ubisoft mění protipirátskou politiku, bez připojení budou mít hráči smůlu

Jiří Macich ml.

Vydavatel počítačových her Ubisoft hodlá využít nový systém proti softwarovým pirátům. Na úvod připomeňme, že Ubisoft si udělal mezi herní komunitou hodně nepřátel se svou kontroverzní DRM ochranou StarForce, která byla i některými odborníky zcela vážně označována za malware. Ubisoft nyní přichází s novou protipirátskou politikou. Nehodlá už hráče omezovat v tom, na kolik počítačů si zakoupenou hru nainstalují. Netrvá už ani na obtěžující nutnosti mít v optické mechanice instalační médium.…

Vydavatel počítačových her Ubisoft hodlá využít nový systém proti softwarovým pirátům. Na úvod připomeňme, že Ubisoft si udělal mezi herní komunitou hodně nepřátel se svou kontroverzní DRM ochranou StarForce, která byla i některými odborníky zcela vážně označována za malware. Ubisoft nyní přichází s novou protipirátskou politikou. Nehodlá už hráče omezovat v tom, na kolik počítačů si zakoupenou hru nainstalují. Netrvá už ani na obtěžující nutnosti mít v optické mechanice instalační médium. Vyžaduje však přístup na Internet.

Ubisoft chce jít cestou povinných uživatelských účtů sloužících k identifikaci zákazníků. Aby ovšem identifikace mohla proběhnout, je třeba již zmiňované připojení k Internetu. Ubisoft věří, že při současné penetraci připojení k Internetu to už nebude takový problém. Uvidíme. Hráčům na oplátku nabízí, že v rámci svých účtů budou mít uložené herní pozice, což nezní také jako špatný nápad. Ubisoft hodlá tento systém nasadit u sedmého pokračování série Settlers. (GameSpy)

Našli jste v článku chybu?
2. 2. 2010 12:41
uživatel si přál zůstat v anonymitě
O to nejde, jde spis o pincip a predevsim o to, ze ty servery nepobezi vecne. Copak budete delat se svou oblibenou gameskou za 5, v nejlepsim pripade za 10let ? Protoze tou dobou firma uz nebude existovat nebo uz davno nepojedou prislusne servery. A pak vam jakozto jediny (a naprosto legalni) postup stejne nezbude, nez pozadat nejakeho "pirata" o crack. Nepravdepodobne ? Nikoli, to je realita, takovych games mam doma hned nekolik (!koupenych!). A obcas si je proste chci zahrat. Duvod …
2. 2. 2010 10:04
ondra.novacisko.cz (neregistrovaný)
Třeba kdyby pěníze věnované na vývoj datacentra sledující tyto registrace věnovali nižší ceně svých produktů, možná by to mělo spíš efekt vyššíš zisků. Nevím, každopádně si myslím, že piráti to velice rychle obejdou. Určitě pomocí nějakého lokálního serveru a patche (i třeba ve formě doplnění DNS záznamu hosts), který umožní hrát i bez internetu. Efekt nulový, náklady vysoké.