Hlavní navigace

Ukrajina přeskočí DVB-T, zavede rovnou televizní standard DVB-T2

29. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 3. 2011

Ukrajinský národní provozovatel většiny v šesti plánovaných sítí pro zemskou digitální televizi, společnost Zeonbud, se rozhodl zavést rovnou vysílací standard DVB-T2, aniž by zahájil řádné vysílání v systému DVB-T, které používá například Česká republika. S odvoláním na server Mediasat o tom informoval web Broadbandtvnew­s.com. Zeonbud je držitelem licencí pro čtyři ukrajinské multiplexy (MX-1, MX-2, MX-3 a MX-5).

K TÉMATU: Čím se liší standard DVB-T2 od dnešního DVB-T?

Firma se rozhodla využít standard DVB-T2 minulý týden poté, co jí regulační úřad umožnil změnit licenční podmínky, mezi něž patřil i systém, v němž měla vysílat. Zeonbud získal oprávnění pro provozování čtyř národních multiplexů koncem loňského roku a chce je spustit ještě letos. S úplným vypnutím zemského analogového televizního vysílání se na Ukrajině počítá v roce 2013.

BRAND

ČTĚTE TAKÉ: Vše o pražském testu DVB-T2 na jednom místě, včetně map pokrytí

Otázkou zůstává, kdy a v jakém rozsahu začnou vysílat další dva celoplošné multiplexy, vyčleněné pro digitální televizní vysílání ve standardech DVB-T a DVB-H. Společnost UDTVN, která je držitelem licence pro provozování multiplexu 4, dostala minulý měsíc varování od Národní rady pro televizní a rozhlasové vysílání kvůli dosud nezahájenému vysílání. Podobně je na tom multiplex 6, který měl začít vysílat také minulý měsíc.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).