Hlavní navigace

UMTS síť Telefóniky O2 nyní také v Nymburku, Jeseníku a Písku

2. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

T-Mobile a Vodafone od letošního jara „horečně“ navyšují donedávna spíše jen symbolické pokryté svými klasickými sítěmi třetí generace a zahanbit se nechce nechat ani Telefónica O2, která se na úroveň krajských a okresních měst dostala o nějaký ten měsíc dříve, než zmiňovaná konkurence (na dosud neutěšeném stavu sítí třetí generace v České republice to ale nic nemění). Dominantní telekomunikační operátor v zemi nyní oznámil, že jeho UMTS síť je dostupná ve dvou desítkách českých měst. Nově je…

T-Mobile a Vodafone od letošního jara „horečně“ navyšují donedávna spíše jen symbolické pokryté svými klasickými sítěmi třetí generace a zahanbit se nechce nechat ani Telefónica O2, která se na úroveň krajských a okresních měst dostala o nějaký ten měsíc dříve, než zmiňovaná konkurence (na dosud neutěšeném stavu sítí třetí generace v České republice to ale nic nemění). Dominantní telekomunikační operátor v zemi nyní oznámil, že jeho UMTS síť je dostupná ve dvou desítkách českých měst. Nově je mezi nimi Nymburk, Jeseník a Písek.

UXD

Tato tři města se tak zařazují po bok Prahy, Brna, Českých Budějovic, Plzně, Karlových Varů, Ústí nad Labem, Liberce, Hradce Králové, Pardubic, Jihlavy, Olomouce, Ostravy, Zlína, Kladna, Rokycan, Žďáru nad Sázavou a Frýdku-Místku. V těchto městech byla UMTS síť Telefóniky O2 dostupná již dříve. I v jejím případě mohou zákazníci pro přístup na Internet skrze síť třetí generace využívat běžné datové tarify. (Tisková zpráva)

Články k tématu: Mobilní data do konce roku zřejmě zdraží nebo Je ČR 3G velmocí?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.