Hlavní navigace

Universal Channel v satelitním Skylinku prozatím ve špatném formátu a bez EPG

3. 12. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

PARAMETRY UVNITŘ – Plánované zařazení své stanice do nabídky největšího českého satelitního operátora oznámila společnost Universal Networks v polovině minulého měsíce.

Provozovatel satelitní služby Skylink, lucemburská skupina M7, dnes do nabídky zařadila plánovaně seriálovou stanici Universal Channel. Program se v nabídce objevil už v dopoledních hodinách. Stanice v současné době ale není šířena ještě ve správném obrazovém formátu. Operátor nastavil poměr stran na 16:9, avšak video složka vypadala jako tenká „nudle“ – formát 4:3 ještě zúžený o další polovinu. Universal Channel používá správně dva formáty – 4:3 Full Screen a 4:3 LetterBox. Na správném zobrazení kanálu pravděpodobně firma ještě v následujících hodinách zapracuje.

ČTĚTE TAKÉ: Satelitní služba Skylink zařadí od 3. prosince do nabídky Universal Channel

ICTZ23

Jsme velice rádi, že můžeme se Skylinkem spolupracovat a jeho divákům náš kanál nabídnout. Uvedení nového konceptu zábavy s charakterem a změna vizuálního stylu, která proběhla letos na jaře, byla spojena se značnými investicemi, zákazníci Skylinku se tedy mohou těšit na skvělou podívanou, komentoval dohodu se zástupci největší satelitní služby nedávno Colin McLeod ze společnosti Universal Networks International. Jako úspěch vidí zařazení stanice do nabídky také člen představenstva M7 Group Jaromír Glisník, který věří, že si stanice dokáže rychle najít své nové diváky.

Parametry příjmu: Astra 3B (23,5 stupně východně), 12207/V, SR 27500, FEC 5/6, norma DVB-S2/8PSK

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.