Hlavní navigace

UPC Direct chce konkurovat satelitnímu Skylinku. Podaří se mu to?

24. 4. 2010
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

 Autor: 115393
TÝDENNÍ REVIZE - Informace o nové programové nabídce satelitní služby UPC Direct z nové vysílací pozice se dostávaly na internet postupně. Po včerejšku, kdy společnost UPC DTH spustila speciální stránku pro veškeré dotazy ohledně přesunu z družice Astra na Thor, je však jasno. Platforma nabídne svým zákazníkům programy ČT HD, Nova HD i Nova Sport HD a další, jako eso v rukávu si nakonec nechala stanici ESPN America HD s přenosy NHL, amerického fotbalu a dalších sportů v HD kvalitě. Z nové programové nabídky je patrné, že platforma chce konkurovat HD stanicemi již zavedenému Skylinku.

Programová nabídka UPC Direct včetně balíčků je venku

Tuzemská pobočka operátora UPC zveřejnila podrobnosti o nové programové nabídce UPC Direct, která odstartuje na satelitu Thor 1. května. Vyplývá z nich, že programová nabídka Rodina zanikne a vznikne nový balíček pod označením Direct Premium. V něm se objeví např. programy jako CS Film, Prima Cool, DoQ, ale také Nickelodeon, MTV Czech, JOJ Plus a řada dalších. Pro zákazníky bude pravděpodobně velkým tahákem nejen obrazová kvalita, která během testovací fáze překračovala konkurenční platformy jako CS Link, Skylink a Digi TV, ale také samotné programy. Společnost UPC zařadí do své nabídky programů ve vysokém rozlišení velmi atraktivní sportovní kanál ESPN America HD. Ten přitom není v České republice vůbec dostupný a zařazen bude moci být díky spolupráci operátora s platformou Canal Digital Nordic. Společnost UPC zveřejnila při této příležitosti na svých webových stránkách také speciální sekci, která má adresu: http://www.up­c.cz/pretaceni-parabol.

Lukáš Polák: UPC zařadí na satelit ESPN America HD. Jsou známy i programové balíčky
Lukáš Polák: Satelitní služba UPC Direct rozšíří programovou nabídku za stejnou cenu
Lukáš Polák: Podrobnosti o programech UPC Direct na nové pozici jsou venku

Konal se VIII. kulatý stůl DigiZone.cz

Připadá vám zbytečné a předčasné kupovat 3D televizor, když žádná česká televize trojrozměrně nevysílá? Na stejnou otázku jsme se zeptali výrobců těchto televizorů na včerejším VIII. kulatém stolu DigiZone.cz v pražském hotelu Jalta. Zástupci společností Samsung, Panasonic a LG se shodli na tom, že k zavedení a rozšíření 3D televizního vysílání je třeba silný impuls, kterým je právě prodej prvních 3D televizorů. Řeč ale přišla rovněž na budoucnost plazmových televizorů, HDTV a využívání internetového obsahu na televizních obrazovkách. Ředitelka Tereza Šimečková z Mediaresearch například konstatovala, že analogovou televizi v současné době využívá čím dál tím méně lidí. Za poslední tři roky klesl příjem analogové televize z přibližně 80 na 40 procent. Satelit vzrostl přibližně dvakrát a kabelová televize se dále drží přibližně na stejné úrovni. Mírně roste IPTV.

Ondřej Lukáč, David Rácz

Regional Product Marketing Managera AV Czech&Slovak ve společnosti Samsung Ondřej Lukáč a majitel obchodu „Digitální Chodsko“ v Domažlicích David Rácz. (Foto: Ivana Dvorská)

Lukáš Polák: Zbytečné 3D televizory? Bez nich by se v 3D vysílat ani nezačalo, namítají výrobci
Lukáš Polák: Televize v roce 2020? Zábava, více kanálů a vůně s pachy
Lukáš Polák: Trendem televizorů je v současné době zeštihlování. LCD převažuje
Lukáš Polák: Samsung předpokládá útlum prodeje plazmových televizí oproti LED
Lukáš Polák: Prima přejde u zpravodajství časem na širokoúhlý formát
Lukáš Polák: HDTV i 3D jsou otázkou financí, shodují se provideři i stanice
Lukáš Polák: Samsung zpřístupní zákazníkům zpravodajství iDNES a archiv ČT
Jan Potůček: Technický šéf Primy: sledování 3D televize by mohlo poškozovat zrak
Jan Potůček: V českých domácnostech převládají LCD televizory nad plazmami

Perličky v éteru

Vypínání analogových terestrických vysílačů v České republice má pozitivní vliv pro příjem vzdálených signálů. Jde ovšem nejen o lokality ze zahraničí, které vysílají silným výkonem, například Polsko, ale také tuzemské dokrývače. Lze se o tom přesvědčit při zlepšených i naprosto běžných podmínkách příjmu, nejčastěji v ranních a večerních hodinách. V hlavním městě je v tuto chvíli možné přijímat na kvalitní střešní anténu několik vysílačů, které by zde běžný divák čekal asi jen stěží. Naprosto běžné tu chodí analogový signál programu ČT 2 z lokality Vimperk – Mařský vrch. Zde jde ale o poměrně dobře situovanou kótu, které v podstatě nic nebrání v cestě. Překvapující jsou ale naopak analogové signály televize Prima, která do Prahy doputují například ze stowattového dokrývače pro Kutnou horu. Českou komerční dvojku je možné zachytit také na dalších kanálech.

Prima analog - pokrytí ČR k 15.3.2010

S tím, jak ubývá analogové pokrytí, přibývá také v éteru vzdálenějších signálů. Na obrázku aktuální pokrytí analogovým signálem programu ČT 2. (Zdroj: ČTÚ)

Lukáš Polák: Vypínání terestrického analogu přináší do éteru perličky

Stručně

Zahájení testovacího vysílání programu Muzika CS je dosah. V pondělí by se měla stanice objevit na pozici kanálu Doku CS, a to mimo jeho vysílací čas. V reálu se tak bude vysílání obou programů střídat. Kanál bude šířen prostřednictvím satelitní platformy Skylink na pozici 23,5 st. východně. Program Muzika CS byl ve středu, stejně jako celý balík programů z rodiny CS TV, představen novinářům na Slovensku.

Lukáš Polák: Kanál MuzikaCS na startu. Od pondělí bude testovat na satelitu
Jan Potůček: Muzika CS se objeví v O2TV, podepsala smlouvu s Telefónikou

Nejen balík kanálů pod značkou CS TV, tedy Kino CS, Doku CS a Muzika CS, chystá společnost Film Europe, ale připravuje se také služba video-on-demand, která ponese označení CS VOD. V nabídce CS VOD by měl zájemce podle webu najít více než tisícovku celovečerních filmů a přes pět set dokumentů.

Lukáš Polák: Film Europe chystá kromě paketu CS TV také video na vyžádání

Od úterka se představil kanál AXN Sci-fi s novou podobou svého loga. To má především odrážet změny v jeho programové skladbě. Mezi novinkami se objeví seriály Pán času, Pravěk útočí a Dark Angel. Kanál pokračuje ve vysílání kvalitních sci-fi seriálů a má k dispozici řadu dalších programů, jež by měly přilákat k obrazovkám i ženské publikum, uvedla k této změně manažerka HBO Česká republika Pavla Brožková.

Lukáš Polák: Program AXN Sci-fi přichází s novým logem a seriály

Daniel Klička 500

O vztahu společností SP D Corporation a Media Vision nechce její výkonný ředitel Daniel Klička mluvit. (Foto: Ivana Dvorská, DigiZone.cz)

Společnost GES Media Asset, kterou vlastní podnikatel Ivan Zach, spolumajitel plnoformátové televize Prima, se zbavila svého obchodního podílu ve společnosti Media Vision. Ta je provozovatelem satelitní platformy CS Link. 40 procent akcií bylo podle informací úterního vydání ekonomického deníku E15 převedeno na firmu SP D Corporation.

Lukáš Polák: Spolumajitel Primy se zbavil podílu v satelitní platformě CS Link

Televizní diváci v západočeské Železné Rudě budou moci sledovat více digitálních programů. K veřejnoprávnímu multiplexu České televize, který zde provozuje svůj dokrývač na kanále 34, se koncem dubna přidá i digitální síť 2 na kanálu 48 s programy Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool a TV Barrandov. Informovala o tom Marie Fianová, mluvčí Českých Radiokomunikací.

Jan Potůček: Železná Ruda se koncem dubna dočká dokrývače multiplexu 2

MM AI

Digitální vysílání z pozemních vysílačů zvážíme, ale protože jde o nejdražší způsob šíření signálu, bude záležet na tom, zda by nám takové rozhodnutí přineslo nějaký užitek, prohlásil generální ředitel slovenské zpravodajské televize TA3 Matej Ribanský. Momentálně zvažujeme a kalkulujeme náklady spojené se zařazením do multiplexu, prohlásil přímo ve vysílání TA3.

Jan Potůček: Slovenská TA3 zvažuje, zda vůbec bude vysílat v DVB-T. Je to pro ni drahé

Nejzásadnější událost toho týdne byla:

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).