Hlavní navigace

UPC koupí poskytovatele kabelové televize a internetu Forcom Net

9. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

9. 5. 2008

Největší poskytovatel kabelové a satelitní televize v Česku UPC koupí olomouckou společnost Forcom Net, s.r.o., která nabízí obdobné služby ve 13 městech severní a střední Moravy a v okrese Praha-východ. Souhlas s převodem dvou padesátiprocentních podílů společníků firmy na UPC a se sloučením Forcom Netu s UPC tento týden vyjádřila souhlas Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), obchod potvrdila i UPC.

Forcom Net nabízí podle svých internetových stránek kabelovou televizi a připojení k internetu například v Olomouci, Lutíně, Českém Těšíně, Orlové, Krnově, Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi či v Lázních Toušeň. V nabídce firmy jsou téměř tři desítky televizních programů. Podle informací UPC se počet zákazníků Forcom Netu pohybuje v řádech tisíců. Není to velký nákup. Důvodem je vylepšení a zahušťování sítí, řekl k obchodu mluvčí UPC František Malina. Cenu transakce neuvedl.

UPC tak koupí další menší regionální firmu na trhu. V únoru vysílací rada vyslovila souhlas s tím, aby UPC koupila kabelového, internetového a telefonního operátora Kabelovou televizi Karviná, a.s. (KTK). Největší akvizicí UPC byla loni koupě dřívější dvojky na trhu, společnosti Karneval, za téměř devět miliard korun.

NMKT21_tip EARLY

RRTV zároveň UPC povolila rozšířit programovou nabídku digitální televize o kanály Bebe TV, AXN Crime, AXN Sci-Fi a VOOM HD a vzala na vědomí zařazení programu HBO HD. AXN Crime a AXN Sci-Fi dobře znají právě někdejší klienti kabelové společnosti Karneval Media. Na jejich absenci upozorňovali zákazníci dlouhodobě, řada menších kabelových společností je totiž nabízí už dva roky.

Zdroj: ČTK, upraveno, zkráceno a doplněno

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.