Hlavní navigace

UPC na prázdniny opět zvedne rychlosti připojení na dvojnásobek

David Slížek

Kabelový operátor opakuje svou promoakci, ve které nechá zákazníky na dva měsíce ochutnat rychlejší připojení. Maximum bude 240 MBit/s.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kdo má připojení do 60 Mbit/s, dostane 120 MBit/s. A kdo už dnes u UPC využívá 120 MBit/s přípojku, bude si moct dva měsíce zkusit momentálně maximální rychlost 240 MBit/s, kterou UPC domácnostem nabízí.

Stačí jen po 1. červenci restartovat modem a do 31. srpna využívat vyšších rychlostí. Proč to UPC dělá? Berte to jako jakési demo: firma zřetelně počítá s tím, že kdo vyzkouší vyšší rychlost, ochotněji přistoupí na případnou nabídku, že by si za ni po prázdninách mohl připlatit.

Při loňské akci podle UPC stoupla průměrná rychlost stahování v síti operátora o 72 % (z 22 Mbit/s na 38 Mbit/s) a průměrná rychlost uploadování o 143 % (z 3,7 Mbit/s na 9 Mbit/s).

Vyšší rychlosti budou v létě dostupné pro 97 % zákazníků UPC, dodává firma v tiskové zprávě. Jde o ty, kteří už mají vyměněné staré modemy ED 2 za novější ED 3. „Posledních několik tisíc zákazníků, kteří ještě používají ED 2.0 modemy, si je od nás mohou nechat bezplatně vyměnit,“ doplňuje v tiskové zprávě marketingový ředitel UPC Jan Kohout.

WT100 tip mezinárodní

Firma podle něj chce, aby do konce roku byla průměrná rychlost downloadu mezi zákazníky UPC nejméně na 70 MBit/s. Je to logické – firma začala nabízet nové multimediální služby jako je televize Horizon s videotékou MyPrime, které si z pomalejšího připojení mohou ukousnout podstatné podíly.

Operátor od ledna letošního roku v průměru o několik procent zvedl ceny. Vysvětloval to potřebou investic do optických sítí a do výměny modemů.