Hlavní navigace

UPC nabízí zpětné zhlédnutí na sedm dní, O2TV chystá nový kanál a Skylink mění frekvence

21. 5. 2016
Doba čtení: 6 minut

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Obchodní oddělení Primy představilo plány na omlazení publika, Šlágr TV dostala stotisícovou pokutu od RRTV a jeden z našich čtenářů vyzkoušel zákaznický servis IPTV operátorů.

UPC nabídne svým divákům archiv pořadů až týden nazad

Diváci interaktivní televize Horizon budou moci bezplatně sledovat i pořady, které byly odvysílány před týdnem. Začne se už v květnu. Zpětné zhlédnutí bude nejprve dostupné na 48 stanicích s nejvyšší sledovaností, do budoucna ale kabelová společnost plánuje spuštění této funkce na všech kanálech. Obsluha prý bude velice jednoduchá. Postačí vyvolat programového průvodce EPG, vyhledat jakýkoli zmeškaný pořad označený ikonou pro zpětné sledování a spustit. Pro zpětné sledování je však nezbytné propojit HD Mediabox a modem kabelem.

UPC nabídne nejdelší zpětné zhlédnutí i v Česku

UPC přehrává sedm dní nazpět. Krátce jsme to vyzkoušeli

O2 TV chce v srpnu spustit fotbalový kanál

IPTV služba operátora O2 hlásí další nákupy obsahu, kterým chce naplnit nový sportovní kanál nazvaný O2 TV Fotbal. Spustit ho chce během první poloviny srpna a nabídnout divákům stovky živých přímých přenosů. Diváci se budou moci těšit na další volbu zápasu z české nejvyšší fotbalové soutěže nebo na výběr z evropských klubových televizí týmů z Premier League, španělské Primera División a italské Serie A. O2 Sport získal exkluzivní práva i na přímé přenosy ze španělského, italského a francouzského fotbalového poháru. Finálové zápasy italských týmů AC Milán a Juventus Turín a španělských FC Barcelona a FC Sevilla budou moci diváci O2 TV sledovat už tento víkend.

Během srpna by měl odstartovat nový kanál O2 TV Fotbal

O2 se potýká s masivními DDoS útoky z Česka i ze zahraničí

Zákaznická podpora IPTV operátorů

Náš čtenář a občasný přispěvatel se rozhodl dokončit svoji IPTV studii závěrečným shrnutím a prezentací osobních zkušeností se zákaznickým servisem vybraných operátorů. Po technické stránce mají podle něj někteří operátoři ještě co zlepšovat, o klientském servisu nemluvě. Staví výhradně na své osobní zkušenosti. U T-Mobile prozatím neví o vážnějších nedostatcích, snad proto, že používá odzkoušenou platformu, kterou dceřiná společnost T-Systems dlouhou dobu testovala, a velkosériově produkovaný set-top-box, hojně používaný v celé Evropě. Horší to podle autora je u O2, kde se v současné době (opět) potýkají s recidivou závad předčasného ukončení přetáčení nahrávek (tento problém trvá již od února) a rozpadu obrazu do digitálních artefaktů při přehrávání nahrávek, což je bohužel u O2 evergreen, se kterým (marně) bojovali už na platformě Alcatel Lucent.

Osobní zkušenosti s helpdesky a doporučení ke studii o IPTV televizi

Prima bude dále omlazovat svou primární cílovou skupinu

Skupina Prima nedávno opustila prodej reklamy na obecnou skupinu diváků starších patnácti let a omezila ji hranicí 69 let. Jak se jí tento krok osvědčil? Ředitel mediazastupitelství Media Club Ladislav Dianiška a provozní ředitel FTV Prima Vladimír Pořízek netají spokojenost nejen se strategickou změnou, spočívající v omlazení cílové skupiny, ale i s obchodními výsledky skupiny Prima jako celkem. V rozsáhlém dvojrozhovoru představují plány na omlazení publika, vysvětlují situaci ohledně reklamy v hybridní aplikaci a rozebírají i další možnosti nelineárního vysílání.

Dianiška a Pořízek: Prima cílí na stále mladší publikum

Skylink mění vysílací parametry některých kanálů

Provozovatel české a slovenské satelitní platformy, M7 Group, oznámil změnu vysílacích parametrů. První z těchto změn proběhne v pondělí 23. května a bude se týkat programu CS Mini/CS Film/Horor Film. Další bude následovat o týden později, tedy 30. května, a bude se týkat následujících stanic:

  • AMC a FilmBox.
  • Boomerang, EDGE, Nat Geo Channel, Reality Kings, Šlágr TV, The QYOU a TV 8.
  • Prima Comedy Central, Prima Love, Prima Max HD a Prima Zoom HD.
  • TV Barrandov a Kino Barrandov (k dispozici jsou již HD verze).
  • Viasat Explore/Spice, Viasat History a Viasat Nature

Skylink připravil dvě změny. Budou se týkat i hodně sledovaných kanálů

Předplatitelé Skylinku se HD verze Prima Love nedočkají

Markíza International už brzy na Skylinku. Datum ale není jasné


Autor: Skylink

Změna vysílacích parametrů některých kanálů v satelitní platformě Skylink

Změn se dočkají i předplatitelé Digi TV

Na set-top boxech Digi TV by se změna frekvencí měla projevit automaticky, majitelé CA modulů musí provést ruční naladění dotčených kanálů. Změna vysílací frekvence se týká Nat Geo Wild, Nova Cinema a TV Fanda a těch zákazníků Digi TV, kteří ještě používají tzv. Starou Digi.

Digi TV změnila vysílací frekvence. Týká se to i Nova Cinema

Na FreeSat se dočasně vrátila HD verze ČT Sport

FreeSat oznámil spuštění ČT Sport HD na svém webu. V krátkém sdělení uvádí, že FreeSat vám dočasně přináší kanál ČT Sport v HD kvalitě na pozici 79, abyste si mohli užít ty největší hokejové momenty. Změna se týká českého i slovenského FreeSatu a stanice ČT sport HD má fungovat pouze po dobu mistrovství světa v hokeji.

FreeSat opět pustil ČT Sport HD. Ale pouze dočasně

Arena Sport si připravuje půdu pro čtyři nové kanály

Petra Szabová z distribuční společnosti IFC Media TV Distribution, která na českém a slovenském trhu zastupuje celkem dvanáct televizních stanic, pro server DigiZone potvrdila, že firma požádala o licence pro čtyři nové kanály Arena Sport – devadesát procent jejich obsahu by měl tvořit sport a zbytek související publicistika. Aktuálně ale žádné nové programy nechystáme, jen jsme chtěli mít pokrytá tato čísla, dodala na vysvětlenou Szabová. Jak uvádí server Mediálne.sk, v současnosti vysílatel disponuje vysílacími právy na slovenskou Fortuna ligu a další slovenské soutěže, ruskou nebo portugalskou fotbalovou ligu, švédskou hokejovou ligu a během dne vysílá kromě přímých přenosů i množství záznamů.

Arena Sport láká na přenosy z Toulonu a upřesňuje vznik dalších kanálů

Ukázka z vysílání televize Arena Sport

Šlágr si u RRTV vykoledoval stotisícovou pokutu

Společnosti Šlágr TV udělila Rada pokutu ve výši sto tisíc korun za to, že poskytovala online vysílání televize Šlágr prostřednictvím zvláštních přenosových systémů, aniž k tomu byla oprávněna podle příslušného zákona. Výkonný ředitel společnosti Robert Kvapil odmítl rozhodnutí Rady pro server DigiZone komentovat s tím, že zatím čeká na oficiální vyjádření regulátora, které si nejprve musí prostudovat.

Výkonný ředitel Šlágr TV Robert Kvapil¨

Stručně

Ve středu 25. května proběhne v kongresovém sále České televize jedenáctý ročník mezinárodní konference Digimedia 2016, věnovaný digitalizaci, médiím a audiovizuální tvorbě.

Konference Digimedia se ponese ve znamení druhé digitální revoluce

Slovenský internet si díky veřejnoprávní televizi připsal dva rekordy v objemu přenesených dat. Poté, co se v neděli, podle zprávy RTVS (Rozhlas a televízia Slovenska), podařilo překonat hranici 100 Gb/s, se ve středu maximální rychlost vyšplhala na 104 Gb/s. Obou maxim bylo dosaženo díky on-line přenosům ze zápasu slovenských hokejistů proti Finsku a USA.

Hokej úřaduje i na Slovensku. On-line přenosy tu vytyčují nové hranice

ebf - tip do článku - debata

V rámci podpory mediální gramotnosti v České republice připravila společnost RTI projekt Digitální rozhlas do škol. RTI chce formou přednášek, prezentací a poslechem rozhlasové platformy DAB+ studentům přiblížit digitální rozhlas. Přednášky proběhnou na učilištích, středních i vysokých školách technického typu.

RTI bude propagovat digitální rozhlas na středních školách

Snímek zjevně pochází z předprodukčního vzorku či makety. Na „ostrém“ přijímači, který jsem dostal zapůjčen už funkce přepínačů naznačeny byly. Od spodu: zapnutí/vypnutí, zapnutí/vypnutí budíků a zcela nahoře přepínání tunerů, resp. vstupů. Tedy DAB, FM, AUX (linkový audio vstup) a Bluetooth (NFC podporováno není).

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).