Hlavní navigace

UPC omezila v některých městech nabídku analogové kabelovky

3. listopadu napsal čtenář serveru DigiZone.cz s přezdívkou Jan Tatar do diskuse, že mu přestala fungovat rozšířená analogová nabídka programů od společnosti UPC Česká republika označovaná jako Klasik. Tuto skutečnost potvrdil ve stejném diskusním vláknu o dva dny později také Pavel Gerspitzer z Nového Jičína. O několik hodin později napsal to stejné i náš externista Ondřej Vala, který se věnuje na DigiZone čas od času kabelové televizi.

ČTĚTE TAKÉ: Z UPC se pomalu stává spíše poskytovatel připojení k internetu

Regionální příloha Mladé fronty DNES pro Plzeňský kraj přinesla v pondělí vysvětlení s vyjádřením mluvčího společnosti UPC Františka Maliny. Změny se dotkly jen diváků, využívajících analogovou kabelovou televizi. Předem jsme je informovali dopisem, že potřebujeme uvolnit kanály pro další digitální programy a vysokorychlostní internet, uvedl Malina. O chystané změně informovalo již v druhé polovině listopadu diskusní fórum UPCzone. Podle jeho administrátora jde celkem o patnáct lokalit. Kromě Plzně je to např. Příbram, Cheb, Sokolov, Česká Lípa, Valašské Meziříčí nebo Vsetín.

Pokud se tedy zákazníci nacházejí v některé ze zmíněných lokalit a změna se jich dotkla, chtějí-li nadále sledovat programy, o které přišli, nezbývá jim, než aby přešli na nabídku digitální kabelové televize. Mluvčí UPC však upozornil, že se zrušením analogové televize v síti společnosti se nepočítá. Bude však omezena nabídka, a to na maximálně dvacet programů. O tom, zdali dojde k omezování nabídek i v dalších městech, se zatím nerozhodlo. Žádný harmonogram pro další města není, uvedl Malina.

Našli jste v článku chybu?