Hlavní navigace

UPC v Praze začala nabízet digitální kabelovou televizi

24. 5. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
24. 5. 2007

Ačkoli ji slibovala až na letošní podzim, největší tuzemská kabelová společnost UPC již začala nabízet digitální kabelovou televizi (DVB-C). Služba je zatím dostupná jenom v šestém pražském obvodu a firma ji zatím nijak nepropaguje. Podle informací od terénního pracovníka ale klientské centrum UPC od tohoto týdne přijímá objednávky DVB-C.

Jsou to tak tři dny, co jsme ji začali nabízet. Jeden klient může získat až dva set-top-boxy, každý pro jeden televizor. Pokud si ale domácnost objedná jeden set-top-box a u druhého televizoru chce nechat analogovou kabelovou televizi, zůstane jim. Takové řešení je v ceně digitální kabelové televize, informoval prodejce UPC.

Mluvčí UPC František Malina informaci o nabídce digitální kabelové televize potvrdil. Zatím jde jen o testovací provoz, který se skutečně omezuje jen na Prahu 6. V řádu dnů až týdnů bychom chtěli DVB-C nabízet v celé Praze, řekl Malina serveru DigiZone.cz. Oficiální start komerčního provozu firma plánuje na září, kdy dojde k definitivnímu sloučeníKarnevalem, změně loga UPC a firma spustí k digitální kabelové televizi reklamní kampaň.

WT100

Z informací, které má server DigiZone.cz k dispozici, si nemusí zákazníci UPC kupovat set-top-box potřebný pro příjem digitální kabelové televize. Firma jim přístroj pronajme. To se však týká pouze prvního přijímače, druhý by měl být už zpoplatněn. Více než dva set-top-boxy na jednu domácnost UPC neposkytne.

Připravujeme podrobnější informace

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).