Hlavní navigace

UPC zaznamenává s blížící se olympiádou rostoucí zájem o kabel

8. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

8. 2. 2010

V souvislosti s blížícími se zimními olympijskými hrami v kanadském Vancouveru zaznamenávají kabeloví operátoři zvýšený zájem o své služby. Výjimkou není ani společnost UPC Česká republika. Oproti srovnatelnému období minulého roku zaznamenává Klientské centrum UPC v posledních dvou týdnech zhruba o 8 % vyšší počet dotazů na možnost příjmu digitální televize, uvedl mluvčí operátora František Malina.

K TÉMATU: Kompletní televizní program ZOH Vancouver 2010

WT100 persony2 (Ilinčev aspol)

Tuto skutečnost podpořila také sama společnost UPC, která do českých domácností na přelomu ledna a února zaslala prostřednictvím tiskovin přes milion reklamních letáků. Olympijské hry budou sledovat téměř dvě třetiny domácností, které jsou zákazníky digitální kabelové televize UPC, konstatoval Malina. Zájem je přitom z velké většiny o lední hokej, a to v 85 %, 72 % domácností se podívá na krasobruslení. Malina připustil, že svou roli hraje pochopitelně i vysoké rozlišení, které nabídnou kanály ČT HD a Eurosport HD.

Server DigiZone.cz připravuje k ZOH Vancouver 2010 speciální přílohu, kterou spustí ještě tento týden.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.