Hlavní navigace

Ústecká Buková hora a chomutovská Jedlová hora začaly vysílat piktogram

8. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 7. 2010

Česká televize nechala u Českých Radiokomunikací označit počínaje dnešním dnem analogové vysílače Ústí nad Labem – Buková hora a Chomutov – Jedlová hora, respektive program ČT 1, piktogramem. Obě lokality ukončí šíření analogové signálu k 31. srpnu a k nim se připojí i řada dokrývačů, a to nejen v dotčené oblasti. Upozornil na to redaktor tiskového oddělení ČT Štěpán Janda.

UXD

ČTĚTE TAKÉ: Pavel Hanuš: ČT má méně peněz na digitalizaci, bude rychleji vypínat analog

Ve 31. týdnu se k piktogramu připojí také textová lišta s bližšími informacemi. Diváci tedy velmi snadno poznají, že se jich blížící se vypnutí analogového zemského vysílání týká a musí tedy přejít na digitální příjem, uvedl Janda. Diváci musí též počítat s tím, že některé dotčené dokrývače a vysílače malého výkonu nebudou vůbec označeny piktogramem. Jde například o ty, které jsou nejen v územní oblasti Ústí nad Labem, ale také Praha, Brno, Plzeň, České Budějovice, Sušice a Trutnov. Definitivní seznam bude zveřejněn na přelomu července a srpna.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.