Hlavní navigace

Útočník na Spamhaus byl teoreticky dopaden

27. 4. 2013
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Nizozemský občan byl zadržen v Barceloně na základě evropského zatykače. Muž by měl být zodpovědný za DDoS útok na Spamhaus

Útok na Spamhaus v březnu tohoto roku zaměstnával média několik týdnů a bylo okolo  něj mnoho nejasností (viz Kolem „největšího útoku na Internet v historii“ sílí pochyby, média naletěla a Cyberbunker: Spamhaus je mafie ohrožující svobody Internetu). 

V pátek 26. dubna nizozemská policie informovala o zadržení SK, 35 let starého občana Nizozemí, na základě vydaného evropského zatykače. SK je podezřelý z „bezprecedentně silných útoků“  na Spamhaus.

Podle Briana Krebse je SK ve skutečnosti Sven Olaf Kamphuis, mluvčí společnosti Cyberbunker. Mezi touto společností a Spamhausem dlouhodobě panují nepříliš pozitivní vztahy (ostatně víz již zmíněné články z března popisující dění okolo útoku). 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).