Hlavní navigace

Už příští týden: odborná konference Radiokomunikace 2012 v Pardubicích

22. 10. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Třídenní akce se koná od 31. října do 2. listopadu 2012 v pardubickém Domu kultury Dukla pod záštitou předsedy Rady Českého telekomunikačního úřadu Pavla Dvořáka

Nejnovější trendy v oblasti digitálního televizního i rozhlasového vysílání, ale i v mobilních aplikacích a metodách měření signálu budou tématy třídenní odborné konference Radiokomunikace 2012, která proběhne od příští středy 31. října do pátku 2. listopadu 2012 v pardubickém Domu kultury Dukla. Akci, kterou tradičně pořádá společnost Unit Pardubice, mediálně podporuje server DigiZone.cz a záštitu nad ní převzal předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavel Dvořák

Účastníci budou přehledně seznámeni se závěry Světové radiokomunikační konference WRC-12 a s jejími možnými dopady na správu rádiového spektra v České republice. Další témata budou ilustrovat pestré nasazení radiotechniky v nejrůznějších oblastech, jako jsou meteorologické radary, radiometrie, senzorové sítě a komunikace v podmínkách tísně. Samostatné příspěvky se budou týkat dohledu nad zranitelností sítí elektronických komunikací rušením a podvodným jednáním různých subjektů, informovala zástupkyně organizátora akce Martina Novotná.

První den konference se zaměří na oblast televizního a rozhlasového vysílání. Nabídne přednášky o novinkách v digitálním televizním vysílání, technických možnostech, současném stavu a perspektivách hybridního televizního vysílání HbbTV v České republice či příspěvek o distribuci/koditribuci audio/video IP. Další přednáška přiblíží výsledky subjektivních testů směrové závislosti prostorového vjemu 3D televizorů. Na své si přijdou i příznivci DSB vysílání či mobilní aplikace A/V SNG (Satellite News Gathering).

Digitálnímu rozhlasu bude věnovaná přednáška o standardu DRM(+) a jeho perspektivám u nás. Hned dvě přednášky pak budou věnované druhé generaci zemské digitální televize DVB-T2. První přiblíží měření parametrů signálu DVB-T2, který nyní v Praze a Plzni testují České Radiokomunikace. Druhý se zaměří na možnosti regionálního televizního vysílání v multiplexu DVB-T2.

Druhý den konference bude patřit vývoji a budoucnosti radiokomunikací. Účastníci se na něm seznámí se závěry Světové radiokomunikační konference WRC-12 a jejich možnými dopady na využití rádiového spektra, dozvědí se o trendech v aplikacích a službách v mobilních sítích, technologickém pohledu na možnosti a perspektivy senzorových sítí a mikrovlnných radiometrických senzorech a problému místního oscilátoru. Zajímavá bude přednáška o aktivitách České obchodní inspekce se zaměřením na kontrolu rádiových zařízení uváděných na český trh či šetření podvodných jednání v sítích elektronických komumikací.

Závěrečný den akce pak bude patřit tématům Pikosatelit PilsenCUBE a jeho komunikační systém, Meteorologické radary od historie až po současnost, Využití rádiových datových přenosů na mořích a oceánech na palubě jachty a Rádiové spoje v podmínkách tísně. Účastnický poplatek na konferenci, včetně sborníku přednášek a stravování po všechny tři dny činí 3 690 korun. Organizátoři nabízí i účast na vybraných částech konference za sníženou cenu, studenti doktorandského studia mají vstup na konferenci zdarma. 

ux tip do článku

Další podrobnosti a možnost registrace na akci najdou zájemci na webu www.unit.cz

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).