Hlavní navigace

Čeští uživatelé lokalizaci YouTube spíše nezaznamenali

26. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnosti Mediaresearch zveřejnila výsledky svého říjnového e-omnibusovém výzkumu týkajícího se spuštění české verze YouTube. To zaznamenalo pouze 32 procent respondentů z řad internetových uživatelů. Přitom z jarního výzkumu téže společnosti vyplynulo, že více než 64 procent českých uživatelů navštěvuje YouTube alespoň jednou měsíčně. Nejvíce v obraze byli respondenti z věkové skupiny mezi 15 a 24 lety, z nichž spuštění YouTube v češtině zaznamenalo 41 procent dotázaných a také z řad…

Společnosti Mediaresearch zveřejnila výsledky svého říjnového e-omnibusovém výzkumu týkajícího se spuštění české verze YouTube. To zaznamenalo pouze 32 procent respondentů z řad internetových uživatelů. Přitom z jarního výzkumu téže společnosti vyplynulo, že více než 64 procent českých uživatelů navštěvuje YouTube alespoň jednou měsíčně. Nejvíce v obraze byli respondenti z věkové skupiny mezi 15 a 24 lety, z nichž spuštění YouTube v češtině zaznamenalo 41 procent dotázaných a také z řad vysokoškoláků, kde si české verze YouTube všimlo 43 procent dotázaných (viz graf).

Čeští uživatelé by podle výsledku průzkumu měli nyní na YouTube trávit více času. Na otázku Budete internetové stránky YouTube v češtině navštěvovat více? odpovědělo 28 procent dotázaných, že určitě ano a dalších 39 procent, že spíše ano. Naopak 28 procent zvolilo možnost odpovědi spíše ne a pouze pět procent si jako svou odpověď vybralo variantu rozhodně ne. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).