Hlavní navigace

V brněnské regionální síti 8 vysílá svou promosmyčku nová regionální televize TV Brno 1

Autor: YouTube
Jan Brychta

UVNITŘ VIDEO – Stanice TV Brno 1, která patří do mediální skupiny senátora Iva Valenty, anoncuje start ostrého vysílání na pondělí 16. října od 18 hodin.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Regionální televize TV Brno 1, která potřebnou vysílací licenci obdržela od Rady pro televizní a rozhlasové vysílání na konci září, spustila zkušební vysílání v regionální DVB-T sítí s číselným označením 8, jejímž provozovatelem jsou České Radiokomunikace. 

PSALI JSME: Do vzduchu míří druhý Šlágr i televize Brno 1

Aktuálně stanice využívá vysílače Brno-Barvičova, odkud vysílá na kanálu 25 s výkonem jeden kilowatt, a dále je pak šířena na kanálu 51 z lokality Mikulov-Děvín a výkonem pěti kilowattů. Podle vysílané promosmyčky, kterou na YouTube umístil jeden z našich čtenářů František Kotouč, by mělo k ostrému startu vysílání dojít v pondělí 16. října v 18 hodin.

Diners Vánoce2019

Většinovým majitelem nové televize je senátor Ivo Valenta, kterému dále patří třeba server Parlamentní listy, a je také menšinovým vlastníkem dalších dvou regionálních stanic, TV Praha a TV Slovácko.

Podle získané licence by se měl program stanice TV Brno 1 skládat z regionálního zpravodajství a publicistiky, dokumentů a lifestylových nebo tématických pořadů. Rozsah jejího vysílání by měl být celodenní, tedy po dobu celých 24 hodin. Územně by měla stanice pokrývat oblast Brna a Jihomoravského kraje a hlavním jazykem jejího vysílání by měla být čeština.