Hlavní navigace

V celoevropské soutěži startupů můžete vyhrát až 25 tisíc euro

5. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Další z řady soutěží pro technicky založené podnikavce může zaujmout mezinárodním charakterem, elektronickým koučováním a mentorováním. Někoho třeba také na místní poměry vysokou hlavní cenou.

Intel Business Challenge Europe 2012, která je součástí světové soutěže určené nadaným studentům či mladým začínajícím podnikatelům a jejich nápadům, přijímá přihlášky do sedmého května. O měsíc později porota vybere 100 nejnadějněj­ších, kterým se budou pomocí e-learningových metod věnovat koučové, mentoři a lektoři.

Ve druhém kole už bude porota vybírat z podrobných byznysplánů a dvouminutových videoprezentací. Po dalším měsíci koučování potom určí vítěze. Ti získají jednak finanční odměnu (25 tisíc euro za první, 15 tisíc euro za druhé a 10 tisíc euro za třetí místo), jednak možnost zúčastnit se celosvětového finále v Kalifornii, kde jsou finanční odměny i možnosti pro další růst firmy ještě lákavější. Celkoví vítězové získávají 100 000 dolarů a podporu Intelu v rozvoji jejich podnikání.

Content tip EARLY

Soutěžit mohou studenti na všech úrovních (bakalář, magistr/inženýr, doktorand) nebo mladí lidé, kteří splňují podmínku, že od doby ukončení jejich studia neuplynuly více než 4 roky (bakalářské či magisterské studium) a jsou ve věkové kategorii 18–34 let. Hlásit se mohou jak jednotlivci, tak skupiny, tj. týmy. Mladí podnikatelé pak musí splňovat podmínku, že současně nebudou čerpat prostředky z fondů rozvojového a rizikového kapitálu.

Zájemci z ČR se mohou hlásit na info@czechict.cz, kde se jim budou věnovat zástupci Czech ICT Alliance, která je českým partnerem soutěže. Pomohou také s vyplněním přihlášky. Termín jejího odevzdání je 7. května.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).