Hlavní navigace

V České republice je možné přijímat více než patnáct hudebních stanic přes DVB-T

7. 10. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

K ideálnímu počtu hudebních kanálů se budou blížit diváci v Moravskoslezském kraji, kteří zachytí signály pozemní televize nejen z Česka, ale i Polska a případně i Slovenska.

Teoreticky více než patnáct hudebních stanic je možné přijímat v České republice na klasickou televizní anténu pro pozemní digitální nabídku (DVB-T). K tomuto číslu došel pod aktualitou věnovanou vstupu Óčka Expres do Regionální sítě 8 jeden z našich čtenářů. Jde konkrétně o programy dostupné v DVB-T nabídce v České republice, a to jak v celorepublikových, tak i lokálních multiplexech, a o stanice z multiplexů ze sousedního Polska. Čtenář navíc do výčtu neuvedl stanici Senzi, která se nachází ve slovenském DVB-T, a evropskou verzi VH1, jež je však součástí placené služby Plustelka (slovenský multiplex 4 – je nutný dekódovací modul, případně oficiální přijímač operátora).

Cloud23

K TÉMATU: Do Regionální sítě 8 Českých Radiokomunikací vstoupí zítra další televize

A o které programy se konkrétně jedná? V rámci multiplexu 3 to sou stanice Óčko, Óčko Gold a Šlágr TV, v multiplexu 4 Rebel a Country no.1, dále pak Retro Music TV v regionálních sítích 4 a 7 a Óčko Expres v již zmiňované Regionální síti 8. Na řadu pak přichází celoplošná nebo lokální distribuce z Polska v podobě Eska TV, 4fun.tv, TV Disco, Stars.TV, Polo TV a Vox Music TV. Mezi hudebními kanály zachytitelnými na našem území by teoreticky mohla být započtena i TVT – regionální stanice, kde se celý večer hraje polská dechovka. To se opravdu všechno nedá sledovat, není na to čas. Pouze to proklikám, jak to hraje, a odcházím, doplnil v diskusním fóru jeden z našich čtenářů.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).